Sobotní odpoledne v nově zrekonstruovaném sportovním areálu v Kravařích se tradičně ponese ve znamení fotbalu. Mezi 13. až 16. hodinou bude probíhat turnaj sponzorů. Od 15 hodin změří síly benjamínci Slezského FC Opava, Kravař, opavské Slavie a Kylešovic.

Okolo půl čtvrté by měla být zahájena autogramiáda, na které by neměly chybět známé sportovní osobnosti z Opavska. „Podepisovat se bude Zdeněk Pospěch, Michal Barinka, Patrizio Stronati, Vladimír Coufal a opomenout nesmím ani autora knih o sportovcích Petra Čermáka.

V Kravařích se za zvýhodněnou cenu bude nově prodávat kniha o Neymarovi, která ještě není k sehnání. Dále pak zde bude možno zakoupit tituly o Messim anebo Ronaldovi. Výtěžek z prodeje podobně jako třeba dobrovolné vstupné bude také předáno stacionáři Mraveneček," poznamenal hlavní organizátor celé akce Andreas Drastík, podle něhož existuje šance, že se autogramiády zúčastní také Libor Kozák.

Proběhne také autogramiáda

Vrcholem odpoledne se stane exhibiční duel staré gardy Kaučuku Opava a sportovních osobností Opavska, v jehož sestavě nastoupí: Petr Vašek, Patrizio Stronati, Michal Barinka, Vladimír Coufal, Martin Hanus, František Hanus, Matěj Štencek, Jakub Swiech, Tomáš Binar, David Klapetek, David Mikula, Petr Ondrušík, Miroslav Kvapil starší, Radek Oskar Vajda, Jan Pitřík, Jan Šimek, Marek Stromský anebo třeba Zoran Gajič.

Zmiňme také, že během celého sobotního odpoledne bude pro děti připravena řada atrakcí. Ať už se jedná o skákací hrad, projížďky na poníkovi, prohlídku historických motorek, horkovzdušný balon, klauna společnosti McDonalds a další.

Chtějí se dostat přes tři miliony

Večerní program se přesune do nedalekého Buly centra v Kravařích, kde proběhne dražba dresů Milana Baroše, Tomáše Berdycha, Radka Černého, Marka Stromského anebo Ondřeje Čelůstky.

„S jejich sháněním to není kdovíjak složité. Kluci na to totiž slyší a rádi je poskytnou, když ví, že to je na dobrou věc. Nestalo se mi, že by mě někdo odmítl," poznamenal Andreas Drastík, jenž akci organizuje s předsedou Okresního fotbalového svazu Petrem Kašným a místopředsedou Pavlem Novotným.

Za čtrnáct let charity Pomozte postiženým dětem na účet stacionáře Mraveneček přibylo zhruba 2 700 000 korun. Letos by chtěli připojit další finance a překonat hranici tří milionů.

Připomeňme, že na našem webu už popáté v součinnosti s touto charitou proběhla také internetová dražba dalších dresů. Výtěžek dostane rodina třináctileté Veroniky Baránkové z Dolního Benešova.

Pomůže se i Veronice Baránkové

Veronika Baránková je neteří kouče Slezského FC Jana Baránka. Před třemi lety ji lékaři našli nádor, který byl naštěstí jen tukový.

O rok později v srpnu byla v obličeji pokousána psem. V listopadu téhož roku dostala vysoké teploty. Nedlouho poté Veronice byla diagnostikována virová meningitida, s níž bojovala až do ledna 2014. Dlouhou dobu musela strávit na dětském oddělení ARO ostravské fakultní nemocnice.

I když se nacházela ve stavu nepřítomnosti, po imoglobulinové léčbě ji lékaři dokázal vrátit zpět k životu. „Vrátila se nám jako roční miminko, skončila na invalidním vozíku, museli jsme ji znovu učit mluvit, jíst, prostě všechno od začátku," vyjmenovávala Veroničina maminka Monika Baránková.

Dlouho se nemohlo přijít na to, co za zdravotními problémy stálo. Nakonec se ukázalo, že selhala vakcína na klíšťovou encefalitidu, kterou dostala v roce 2009. Veronika byla z nemocnice převezena do klimkovických lázní, kde největších pokroků při zotavování dosáhla při tzv. Klim-Therapy, která je sice náročná, ale má své výsledky. Pojišťovna tuto léčbu ovšem nehradí. Jeden měsíc přitom vyjde na 65 tisíc korun.

„Už jsme jich absolvovali celkem pět. Verunka začala chodit pomocí chodítka. Kdybychom podstoupili další, máme naději, že se bude pohybovat s berličkami," připojila Monika Baránková. Na Martina Vožníka se loni při dražbě dresů vybralo pěkných 44 tisíc, organizátoři doufají, že v letošním roce se přiblíží, ne-li překonají podobnou cifru.