Pociťujete nějakým způsobem sám na sobě, že jste pro tým nepostradatelný? Statistiky přece jen hovoří samy za sebe.

Slovíčko nepostradatelný bych rozhodně nepoužil. Vždyť ze začátku sezony se mi příliš nedařilo. Pak mě trenér začal využívat na jiném místě v sestavě a mé výkony se zlepšily.

O jakou změnu se jednalo?

Ročník jsem zahájil na postu pravého obránce, kterého jsem hrál už léta. Kouč mě posunul na pravý okraj zálohy, což mi šlo k duhu. Připsal jsem si několik gólových nahrávek, vstřelil i tři branky. Každopádně prvních osm, devět kol to nebylo ono. Možná to však celkově z pohledu týmu nebylo ono. Inkasovali jsme spoustu branek a špatně bránili.

Na jaře vedení Háje sáhlo k výměně trenéra. Petra Nesrstu nahradilo Rostislavem Škumátem. Byla to správná volba?

Nechci hodnotit, který z trenérů byl lepší. Sám to nevím. Každopádně příchod Rosti Škumáta se okamžitě projevil. Vždyť jsme tenkrát vyhráli myslím, že osm zápasů v řadě.

Co současné výkony Háje ve Slezsku? Prozatím šesté místo za třiadvacet bodů. Spokojenost či nikoliv?

Před sezonou jsme si vytyčili cíl skončit po podzimu do šestého místa. A to se povedlo. Musíme vzít v úvahu, že krajský přebor je ohromně vyrovnaný. Momentálně na třetí Pustou Polom ztrácíme čtyři body, avšak tři body nás také dělí od jedenáctého místa.

Jakou konečnou pozici byste v Háji brali?

Určitě by bylo dobré udržet průběžnou šestou příčku, ne-li ji ještě vylepšit. Důležitý bude vstup do jarní části soutěže.

O Vás je známo, že trénujete žáky Slezského FC Opava. Jak jste se k této práci dostal a jak moc Vás naplňuje?

Dostal jsem se k tomu náhodou. Chodil jsem sledovat mé mladší bratry, kteří za žáky hrají. Trenér Kamil Janošek, s nímž se znám, tenkrát přišel o asistenta a oslovil mne. Vzal jsem to. Je to parádní práce, jež mě strašně baví. Kluci mají super partu a i celkově se školou to dokážu zvládat.

Do budoucna se plánujete nějak dál rozvíjet v oblasti trenéřiny?

Určitě. Už jsem to i zvažoval. Nyní bych si rád udělal první licenci.

Mimo fotbalu se věnujete i futsalu. Konkrétně hájíte barvy opavského Ferramu. Tomu se však v této sezoně moc nevede.

Bohužel netrénujeme. Scházíme se až na zápasy, nemáme nacvičené signály a nejsme tak sehraní. Potenciál však máme. Nedávno jsme například porazili vedoucí Jeseník, pak však prohrajeme s Českou Vsí. Podepisuje se i to, že neustále nastupujeme v obměněné sestavě. Po minulé sezoně nás navíc opustili někteří důležití hráči.

Svou fotbalovou kariéru jste načal v Slezském FC Opava. Jak na to vzpomínáte?

Hrál jsem jen za žáky. Ale byli tam se mnou fotbalisté jako Mičola, Dohnálek nebo Ficek. Pak jsem odešel do Kravař, potom Fulnek…

Otázka závěrem. Hráče, které jste vyjmenoval, jsou první respektive druhou ligou ostřílení borci. Nemrzí Vás trochu, že jste to nedotáhl tam, kam oni?

Tak určitě bych se rád fotbalem živil, ale všichni z tolik našlapaného ročníku to tak vysoko dotáhnout nemůžou.