I když tři body ve své kapse slavily Markvartovice, nebyly to ony, kdo vsítil první branku. Už v sedmé minutě po chybě domácího stopera hostující útočník přeloboval gólmana a Velká Polom rázem vedla.

Markvartovičtí však neponechali nic náhodě a už za pět minut vyrovnávali Cigánem, mimochodem pozdějším autorem hattricku na 1:1. Za remízového stavu se odcházelo i po prvním poločase do kabin. Po přestávce poslal trenér domácích na hřiště Imreho, který se vzápětí odvděčil za nabídnutou šanci.

„Do naší hry vnesl pohyb a po hodině hry nás poslal do vedení na 2:1,“ vypíchl Smolka. Z jednoho brejku však Polomští opět srovnali krok. Byl to ovšem znovu Imre, kdo skóroval, a za kratší konec tahala markvartovická strana.

Tentokrát ale útočník Cigán si vzal navýšení náskoku pod svá křídla a dvěma góly završil hattrick, a také upravil na 5:2. Velká Polom šla sice ještě jednou do kontaktu, ale vzhledem k tomu, že běžela 94. minuta, znělo konečné skóre 5:3 pro družinu Aleše Smolky.

„Snad poprvé v sezoně jsme byli kompletní. Velice nám pomohl příchod Pavla Cirkla. Ukázal správnou cestu ostatním hráčům a je obrovským přínosem. Jinak polomští útočníci byli hodně nebezpeční, ovšem hosté se dopouštěli chyb v defenzivě. Měli několik tutovek, nám se však povedlo obrátit zápas v markvartovický prospěch,“ upozornil Smolka.

Markvartovice – Velká Polom 5:3 (1:1)
Branky Markvartovic: 12., 80. a 83. Cigán, 60. a 75. Imre
Sestava Markvartovic: Kwiek – Wogner, Drozd, Hlaváček (46. Imre), Kurovec – Kulčar (46. Schneider), Orlík, Cirkl, Přibyl – Cigán (88. Šimik), Michalík

(dus)

Tabulka I.B třídy po 5. kole.