Další miliony do opavského fotbalu byly důvodem k vlně kritiky vedení města. V době takzvané finanční krize magistrát s podporou zastupitelů rozhazuje, zatímco jinde peníze chybí na potřebnější věci, než je kopaná. Třeba na chodníky, bývá takové tradiční postěžování. To, co vzbudilo náš zájem je informace, že Slezský fotbalový klub (SFC) koupil pro své B družstvo mužů vyšší divizní soutěž. „Nemají peníze na provoz a ni platy a kupují si další soutěž. Za dva miliony!“ říká se mezi nezasvěcenými.

„Především musím upozornit, že nedávná dotace a nákup licence pro divizní soutěž spolu nijak nesouvisí,“ říká k tomu Ondřej Ludvík, tiskový mluvčí klubu SFC. A hned vysvětlil proč. „O takovou soutěž usiluje klub už několik sezon. Byl to jeden z cílů pana Hadamczika doplnit fungování klubu o tuto důležitou součást. Jde o to, aby si klub vychoval své mladé nadějné hráče až do konce a nemusel je pouštět na hostování jinam, kde potencionálně hrozí, že tam už zůstanou. Všemu předcházela dlouhodobá jednání, která nebyla jednoduchá. Město Albrechtice bylo vybráno a kontaktováno i proto, že zde už někteří odchovanci z Opavy působili.“

Jeho slova potvrdil i předseda dozorčí rady klubu Marek Veselý: „V době, kdy se o převodu licence z Města Albrechtic na Opavu jednalo, ještě nebyly žádné signály finančních problémů a rozpočet klubu byl vyrovnaný. Až v průběhu léta, kdy krize nabrala obrátky a klub přišel o některé sponzory, vše vyústilo v žádost o dotaci na město. Celá operace s divizní soutěží je vlastně investice do budoucna. Vychováme si vlastní hráče a v budoucnu pak nebudeme muset nakupovat jinde hotové, a tedy drahé posily.“ Divize tedy bude hlavně pro mladé hráče, pro které bude jakousi „přestupní lodí“ mezi dorosteneckou kopanou a dospělou ligou.

Dojednat převod soutěže opravdu není otázka letní soutěžní přestávky. V době, kdy k tomu došlo, opravdu ještě nic nemuselo naznačovat, co přijde během léta. Další otázka tedy zní, kolik bylo za převod licence zaplaceno?

Mluví se o dvou milionech. Místopředseda představenstva SFC a také opavský zastupitel Václav Klučka to však popřel: „Divizní soutěž město zakoupilo za půl milionu korun,“ dementoval tyto zprávy.