Fortuna národní fotbalová liga míří do finále. Aktuálně druhá Ostrava ve středu nečekaně remizovala v derby s Vítkovicemi 2:2 a před dotírající Opavou má náskok už jen tří bodů. Je jasné, že poslední tři kola budou hodně zajímavá.

Mezi fotbalovými kluby Ostravy a Opavy to jiskří nejen na hřišti, ale také v zákulisí.

Kouč Vlastimil Petržela středeční remízu s městským rivalem z Vítkovic, který je v tabulce předposlední, nesl těžce. Jeho tým totiž ztratil nejen dva důležité body, ale přišel také o svého kapitána Zápotočného. Zkušený stoper byl v závěru utkání po evidentním faulu vyloučený.

Vlastimil Petržela, který si v rozhovorech s novináři tradičně nebere s ničím servítky, vyjádřil obavu z toho, že šéf klubu z Opavy Marek Hájek má vliv na Disciplinární komisi FAČR! „Problém je, že nám ze hry vypadl vyloučený Zápotočný. Je to náš klíčový hráč. Počítám, že bude chybět dva zápasy, pan Hájek (šéf SFC Opava pozn. red.) to zařídí..,“ řekl Petržela.

To, že šlo ze strany Vlastimila Petržely jen o další unáhlený výrok, svědčí i skutečnost, že Disciplinární komise FAČR pozastavila Tomáši Zápotočnému na svém čtvrtečním zasedání činnost na jeden duel.

Slezský FC Opava tento výrok ale pobouřil a ve čtvrtek dal podnět Disciplinární komisi, aby se jím zabývala. „Vůbec nechápu, jak bych mohl někdo takovou věc u Disciplinární komise ovlivnit. Důrazně se proti tvrzení trenéra Baníku Vlastimila Petržely ohrazuji,“ reagoval předseda představenstva SFC Opava Marek Hájek.

Půjde se kouč Petržela zpovídat před Disciplinární komisi?

Tabulka po 27. kole

1. Olomouc 21-4-2 57:18 67 bodů
2. Ostrava 16-9-2 42:20 57
3. Opava 16-6-5 54:31 54

los Ostravy: Sokolov (doma), Olomouc (venku), Znojmo (doma)
los Opavy: Varnsdorf (doma), Sokolov (venku), Olomouc (doma)

Okresní soud v Opavě. Ilustrační foto.
Soud fotbalistům udělil peněžité tresty