Trenér Milan Baculiák sám ještě neví, jak bude jeho kádr před startem jarní části soutěže vypadat. Na spadnutí je odchod důležitého křídelníka Marcela Žigy.

„Marcel má nakročeno do zahraničí. Konkrétně do rakouského klubu působícího v jedné z tamních regionálních lig. Ještě sice není nic dojednáno, ale o tohoto hráče pro jaro na takových 90% přijdeme,“ poznamenal polomský kormidelník a odhalil další odliv hráčů z prozatím třetího mužstva tabulky krajského přeboru:

„Podzim jsme skutečně dohrávali o třinácti lidech. Už dříve totiž skončili Čumpelík, Kňura nebo Koňušiak. Ve třetím nebo čtvrtém zápase se navíc zranila naše brankářská jednička Marek Kotán. Naštěstí Petr Kavulok jej mezi třemi tyčemi výborně zastoupil.“

Kouč Pusté Polomi i přesto, že se mu kádr v průběhu první poloviny čím dál víc zužoval, byl s podzimem celkem spokojený. „Hráli jsme skvěle. Tým podával stabilně dobré výkony a ukázalo se, že se může poměřit skutečně s každým. Bohužel nám nevyšel závěr. Poslední dva domácí zápasy se nepovedly. Prohrálo se s Petřkovicemi a předtím i s Oldřišovem.

V tomto utkání nás neskutečným způsobem poškodil rozhodčí. Naštěstí jsme zvítězili v dohrávce nad Frýdlantem. Celkově, až na ten konec, můžeme být s podzimní částí spokojeni,“ shrnul Milan Baculiák.

Polomský stratég však počítá s velkým návratem do sestavy. „Pro jaro už budeme moci využít služby kapitána Radima Neuwirtha, který byl na operaci s kolenem. Jedná se o poctivého fotbalistu,“ pokračoval kouč Pusté Polomi a dodal: „V tuto chvíli probíhají jednání ohledně posil. Nechci ještě být konkrétní, jasněji bude po soustředění. Každopádně hodil by se mi hráč do každé formace.“

S příchodem nového roku začíná i zimní příprava. O minulém víkendu už úspěšně odstartovala i v Polomi. „První trénink jsme absolvovali v sobotu. Důležitým bodem se na začátku února stane pětidenní soustředění, které proběhne v Brumově, kde máme skutečně ideální podmínky. Sehrajeme přípravné zápasy s Valašskými Klobouky a Luhačovicemi.

Plánujeme další přípravná utkání s Kravařemi, Dolním Benešovem a Jakubčovicemi,“ podotkl Milan Baculiák.

Polomský trenér prozradil i ambice pro druhou polovinu sezony. „Samozřejmě záleží na tom, jestli celý tým bude pohromadě. Doufám, že se mu vyhnou zranění. Teď jsme sice třetí, ale právě z takových důvodů, které jsem výše uvedl, může nastat zlom. Proto bych nerad předbíhal,“ poodkryl.

Suverénem krajského přeboru je celek Lískovce. Ligu vede s jedenáctibodovým náskokem před druhou Čeladnou. V průběhu celého podzimu ztratilo pouhopouhé čtyři body zásluhou dvou remíz. O jednu z nich se postarala právě Pustá Polom.

„S tímto soupeřem jsme hráli bez branek. Je hratelný, i když na konci podzimní části už nebyl tak suverénní. Má výborný útok, ale v obraně to někdy trochu skřípe. Na příkladu Lískovce se ukazuje, že záleží i na penězích.

Pokud má klub dostatek financí, může si dovolit přivést hráče typu Holý nebo Broulík, což jsou fotbalisté, kteří mají nespočet zkušeností z vyšších soutěží,“ zakončil trenér pustopolomského mužstva Milan Baculiák.

Petr Dušek