Prvním nováčkem je zkušený brankář Lukáš Kozelský. Třiatřicetiletý gólman naposledy chytal divizi za Nový Jičín. Předtím působil v Petřvaldu, ostravském Baníku, Velké Polomi, Vratimově, Bohumíně a Petřkovicích. Další novou tváří je sedmadvacetiletý ofenzivní záložník Milan Palatický. Ten naposledy kopal za Petřvald na Moravě. Odchovanec Ostravy – jih si prošel taky Hlučínem, Jabloncem, Frýdkem - Místkem, Mohelnicí a Vítkovicemi. Zkušeností z vyšší soutěže má také univerzál Ondřej Pavlík. Odchovanec Bílovce už v Polomi v minulosti hrával. Prošel si ale také i Karvinou. Nejmladším přírůstkem do kabiny je dvaadvacetiletý odchovanec Hradce nad Moravicí Adam Dušek, který část své kariéry strávil ve Slezském FC Opava, kde kopal za divizní rezervu. „Potřebovali jsem kádr okysličit. Myslím si, že se nám podařilo získat do týmu kvalitní hráče,“ podotkl polomský kouč David Štverka.

100 let fotbalu v Hlučíně.
VIDEO: Hlučín slavil stovku, dorazil i Pavlenka. Na hřišti řádil Hanus

V jeho týmu naopak dál nebudou pokračovat Filip Halamíček, Jakub Gloga a Michal Kunz. „Uvidíme, jak to bude s Radimem Grussmannem, který má trenérské povinnosti,“ řekl ještě šéf pustopolomské lavičky.

Přípravu na novou sezonu Pustá Polom započne desátého července. V přípravných duelech se střetne s Krásným Polem, Nový Jičínem a Starou Bělou.