Poměrně slušná divácká návštěva se přišla podívat na derby dvou rivalů, v němž Pustá Polom přivítala nedaleký Oldřišov. Do utkání vstoupily oba týmy opatrně, když nechtěly soupeře pustit do větší šance.

První poločas přinesl veliké množství nakopávaných míčů, které ale úspěch neslavily. Domácí se k většímu tlaku nedostávali a byli to paradoxně hosté, kteří jim zbytečnými ztrátami míče na vlastní polovině pomáhali k brankovým příležitostem.

Pustá Polom šla do vedení ve 25. minutě. Hosté propadli při rozehrávce a následoval rychlý protiútok. Po přihrávce mezi obránce Oldřišova prostřelil přízemní ranou Zima. Domácí si i nadále udržovali mírnou převahu.

Podruhé udeřili ve 38. minutě. Po obdobné situaci, která přinesla první gól, se radovala Polom také podruhé, když kolem vybíhajícího brankáře Anděla střílel Štýbar. Do přestávky se pak již nic dalšího nestalo, a domácí tak odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle nastoupili hosté jako pokropeni živou vodou a na trávníku se začaly dít věci. Oldřišov zatlačil protivníka na vlastní polovinu a s převahou přišly také brankové příležitosti. Nejdříve ještě Lokoč svou tutovku neproměnil, když po centru ze strany minul hlavou odkrytou domácí branku.

Hosté snížili v 76. minutě. Patrik Žídek pronikal neohroženě do pokutového území, kde jej zastavila domácí obrana faulem a rozhodčí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Pardy a bez problémů snížil na 2:1.

Hosté toužili po bodu, a proto ještě zvýšili svou aktivitu. Když to již vypadalo, že jejich snaha nebude odměněna, přece jen se dočkali vyrovnání. V 90. minutě se po strkanici v pokutovém území dostal k míči Šamárek, který jej dotlačil až za brankovou čáru.

V dramatickém závěru si již obě mužstva remízový stav 2:2 pohlídala a po závěrečném hvizdu si na své konto připsala po jednom bodu. „Za náš výkon ve druhém poločase jsme si vyrovnat zasloužili. Škoda chyb z první půle,“ řekl trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský.

To domácí Vladimír Grussmann příliš důvodů k úsměvu neměl. Vyrovnání ze závěru zápasu jej očividně mrzelo. „Rychle jsme se dostali do vedení a vypadalo to na naše jednoznačné vítězství. Ve druhé půli dobře hrající soupeř zaslouženě vyrovnat. Mrzí mne, že jsme v závěru utkání ztratili vedení,“ hodnotil kvalitní duel dobré úrovně Grussmann.

Pustá Polom - Oldřišov 2:2 (2:0)
Branky: Zima, Štýbar – Pardy, Šamárek
Sestava Pusté Polomi: Kotán – Kňura, T. Hradský, Mikulenka, Čumpelík – Valošek (90. Kubala), Neuwirth, M. Hradský, Žiga (10. Vintiš) – Štýbar, Zima (70. Konjušiak)
Sestava Oldřišova: Anděl – Lokoč, J. Žídek, Pardy (75. Hahn), Blahetka – Hartoš, P. Žídek, Vícha, Bitomský (32. Novák, 62. M. Jadrný) – V. Jadrný, Šamárek

(sel)