„Podzim bych hodnotil jako velmi úspěšný. Vytyčené cíle jsme splnili, chtěli jsme totiž hrát v horní polovině tabulky, ale že skončíme po první polovině sezony tak vysoko, to jsem opravdu nečekal. Naší největší zbraní byla neprostupná obrana, kterou si moc pochvaluji. Vždyť ze sedmnácti zápasů jsme s čistým kontem odešli jedenáctkrát, tomu říkám fantazie!

Navíc máme parádní dvojici gólmanů. Ti pro nás udělali maximum a za celý podzim nepustili jedinou špatnou branku. Polomský a Kavulok šlapali stejně jako obranná činnost celého mužstva perfektně. Jeden odchytal šest nul, druhý pět, to se jen tak nevidí,“ rozpovídal se radostně kouč Pusté Polomi Milan Baculiák.

Pustá Polom zatím v zimním tréninkovém období absolvovala tři přípravná střetnutí. Nejprve si hladce poradila s Bohuslavicemi – 5:0, poté prohrála s týmem Kravař 0:1 a v tom posledním se dočkala remízy s bohuslavickými fotbalisty - 3:3. „Příprava nám probíhá, bohužel však ne podle našich představ. Pro mě jako pro trenéra je to malá tragédie, protože máme velké množství zraněných hráčů a budu rád, když se stihnou uzdravit do začátku jarní sezony.

Problémy mají Beinhauer, Radim Šmíd, Polomský, Valošek či Žiga, jenž je po operaci palce a minimálně tři týdny se ještě nezapojí do tréninkového procesu. Doufám tedy, že se zranění hráči brzy uzdraví a my budeme opět v plné síle,“ doufá trenér Baculiák.

Odchody z týmu, zdá se, nejsou na místě. Naopak v jednání je příchod forvarda. „Máme úzký šestnáctičlenný kádr, odchody žádné neevidujeme. Po zlomenině holenní kosti se k nám do kádru vrací Raška a na druhou polovinu ročníku se s námi připravuje i jeden útočník, ale jeho přestup ještě není dotažen do konce, takže jej raději jmenovat nebudu,“ dodává tajemně Baculiák.

„Včera jsme odehráli náš třetí přípravný zápas na kravařské umělce, kde jsme se střetli s týmem Bolatic, a utkání skončilo zaslouženou remízou 3:3. Na jaře bychom rádi zůstali na špici soutěže, ale do divize se při dnešní ekonomické situaci nikdo nežene. Když ale všechno proběhne ve směru správných zásad, nebudou se do toho plést rozhodčí, fotbalisté zůstanou zdraví atd., tak se případnému postupu nebráníme a zkusíme postup atakovat.

Na druhou stranu bych ale rád řekl, že do hry o postup do divize nahlas promluví dvě velká města: Krnov a Český Těšín. Myslím si, že těmto městům by divize slušela více než ostatním vesnicím v krajském přeboru, za kterou se můžeme pokládat i my,“ říká optimistický stratég Pusté Polomi.

Jan Šimek