Polomští museli při skládání základní sestavy trochu improvizovat, protože nastoupit nemohli z důvodů zranění Marcel Žiga a Roman Beinhauer. Naopak k dispozici již byl David Kozel.

Domácí měli podle předsedy polomského klubu Vladimíra Grussmanna až neskutečné štěstí: „Do čeho kopli, to jim tam spadlo. Za první poločas měli skutečně jednu kloudnou akci a hned z toho byla branka.“

Hlavní funkcionář Polomi měl na mysli gól již z osmé minuty, kdy vymetl šibenici hostující brány Štverka. Marek Kotán byl při této střele pasován do role řadového diváka.

V závěru poločasu ale hráli prim hosté. Nikola Štýbar si zpracoval dlouhou přihrávku Radka Čumpelíka, ale jeho projektil zasáhl pouze brankáře Skupeně. I dorážku kapitána Radima Neuwirtha bohumínský gólman zneškodnil. Jestliže v úvodním dějství měli domácí alespoň něco ze hry, druhá půle se jela podle taktovky Pusté Polomi.

„Prvních dvacet minut se bohumínský celek nedostal ani za svou půlku,“ pokračoval dále Grussmann. Obrovskou šanci měl na kopačce Tomáš Valošek, jenže rána otřásla pouze brankovou konstrukcí. A to hned dvojnásobně. Nejdřív břevno a pak tyč.

Další tutovku si připsal i Štýbar. „Brankář Skupeň tento pokus vytěsnil ramenem, ale míč k němu prošel a až do poslední chvíle ho vůbec neviděl. Měl velké štěstí,“ kroutil hlavou Vladimír Grussmann. V 75. minutě přišla pro Polom další krutá rána. Z ojedinělé akce se zrodil druhý bohumínský gól. Sittkův projektil se vešel opět přesně pod spojnici břevna a tyče – 2:0.

O pět minut později chyboval i brankář Kotán a nasnadě byla třetí branka domácích. Trefoval se Neuwirth. Slabou náplastí na bolest Polomských se stal gól Nikoly Štýbara, který se ve dvaaosmdesáté minutě krásně uvolnil a postaral se o kosmetickou korekci na konečných 3:1 pro Bohumín.

Vladimír Grussmann musel pro závěrečné hodnocení hledat ta správná slova: „Smůla se nám jednoduše lepila na paty. Bohumínský celek využil všechno, do čeho se dostal. Body jsme si za předvedenou hru rozhodně zasloužili.“

Bohumín – Pustá Polom 3:1 (1:0)
Branky: 8. D. Štverka, 75. Sittek, 80. Neuwirth – 82. Štýbar
Sestava Pusté Polomi: Kotán - Čumpelík, Mikulenka, T. Hradský, Kozel - Koňušiak (80. A. Kubala), R. Neuwirth, M. Hradský, T. Valošek (65. Vindiš) - Štýbar, Zima
(dus)