„Řešili jsme vůbec, zda má vzhledem k povětrnostním podmínkám smysl hrát. Nakonec jsme do toho šli a udělali dobře,“ řekl na úvod trenér Pusté Polomi. „Vzhledem k tomu, že máme oba naše gólmany zraněné, museli jsme si brankáře půjčit,“ doplnil David Štverka.

V prvním poločase nehrál jeho tým špatně. „Zkoušeli jsme nové rozestavení a celkem nám to šlo. Dali jsme dva hezké góly a měli další šance, trefovali jsme i brankové konstrukce,“ komentoval dění v úvodním dějství hostující stratég. „Domácí jsme snad až na jednu možnost do ničeho velkého nepustili,“ těšilo Davida Štverku.

Po přestávce bylo všechno jinak. „Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel. Nic nám nefungovalo a domácí nám dali tři rychlé góly. Vrátili jsme k rozestavení se čtyřmi obránci a hra se zlepšila. Vedení jsme si vzali zpět a nakonec vyhráli. Musím říci, že na to, že šlo o první zápas přípravy, mělo utkání kvalitu,“ zakončil David Štverka.

Stará Bělá – Pustá Polom 4:5 (0:2)
Branky hostujícího týmu: Rolný 3, Gebauer, Frank.
Pustá Polom: Vidlička – Augustýnek, Kuděla (46. Drozd), Hradský (46. Kunz) – Kludka, Danyi, Malovec (46. Kaštovský), Gloga – Grussmann (46. Frank) – Rolný, Gebauer (46. Schlossarek). Trenér: David Štverka.