„Řešili jsme vůbec, zda má vzhledem k povětrnostním podmínkám smysl hrát. Nakonec jsme do toho šli a udělali dobře,“ řekl na úvod trenér Pusté Polomi. „Vzhledem k tomu, že máme oba naše gólmany zraněné, museli jsme si brankáře půjčit,“ doplnil David Štverka.

V prvním poločase nehrál jeho tým špatně. „Zkoušeli jsme nové rozestavení a celkem nám to šlo. Dali jsme dva hezké góly a měli další šance, trefovali jsme i brankové konstrukce,“ komentoval dění v úvodním dějství hostující stratég. „Domácí jsme snad až na jednu možnost do ničeho velkého nepustili,“ těšilo Davida Štverku.

Jaroslav  Kolínek (vpravo)
Opavský manažer Jaroslav Kolínek o Kramářovi, posilách i nejbližším programu

Po přestávce bylo všechno jinak. „Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel. Nic nám nefungovalo a domácí nám dali tři rychlé góly. Vrátili jsme k rozestavení se čtyřmi obránci a hra se zlepšila. Vedení jsme si vzali zpět a nakonec vyhráli. Musím říci, že na to, že šlo o první zápas přípravy, mělo utkání kvalitu,“ zakončil David Štverka.

Stará Bělá – Pustá Polom 4:5 (0:2)
Branky hostujícího týmu: Rolný 3, Gebauer, Frank.
Pustá Polom: Vidlička – Augustýnek, Kuděla (46. Drozd), Hradský (46. Kunz) – Kludka, Danyi, Malovec (46. Kaštovský), Gloga – Grussmann (46. Frank) – Rolný, Gebauer (46. Schlossarek). Trenér: David Štverka.