Opava na rozdíl od svého protivníka vstoupila do jarní části vcelku dobře, ovšem o tom, že by byla velkým favoritem, se mluvit nedá. „Čeká nás důležité utkání, a to i vzhledem k dalšímu vývoji soutěže,“ uvědomuje si současná největší hvězda Slezského FC Opava Radek Mezlík.

„Pokud ho vyhrajeme, usnadníme si boj o záchranu, můžeme jít do dalších utkání s klidnější hlavou,“ tvrdí sedmadvacetiletý stoper, kterého současné postavení Čáslavi překvapilo. „Po loňské spanilé jízdě jsem nečekal, že tabulkou tolik propadnou. Jejich hru budeme nyní více rozebírat, takže uvidíme, s čím přijde trenér,“ poznamenal ve čtvrtek dopoledne Radek Mezlík.

Čáslav v současné době okupuje předposlední místo druholigové tabulky. „To se ale může brzy změnit. Mají i o dva zápasy méně než my. Na druhou stranu nikde není řečeno, že v nich budou naplno bodovat. My se ale tímto zabírat nemůžeme, musíme se soustředit na vlastní výkon,“ zdůrazňuje opavský obránce.

Opava má za sebou na jaře čtyři zápasy, ve kterých vydolovala pět bodů. „Mohli jsme jich mít více. V Sokolově jsme dali podle mě regulérní gól, bohužel sudí to viděl jinak,“ pokrčil rameny Radek Mezlík.

Na domácím trávníku bude Slezský FC hrát na jaře podruhé. „Zápas s Vítkovicemi jsme zvládli. Soupeř čekal zalezlý a spoléhal na nějaký ten brejk. Naštěstí nám se podařilo vstřelit ještě do poločasu gól, který byl důležitý. Potěšilo mě také, kolik dorazilo na stadion diváků, rád bych, aby na Čáslav přišla ještě vyšší návštěva,“ přeje si zkušený stoper, který si musí v krátké době zvykat na třetího parťáka do stoperské dvojice.

Zraněného Petra Cigánka nahradil během zimní přestávky Dušan Půda, avšak toho také vyřadilo ze hry zranění. „Takový už je fotbal. Zvykl jsem si na Petra Cigánka, šlapat nám to začalo i s Dušanem. Teď bude vedle mě alternovat Martin Uvíra, ale s ním to zvládneme,“ zakončil předzápasové povídání Radek Mezlík.

Sobotní duel s Čáslaví má na opavském stadionu výkop v 16 hodin.