Radime, jak se vám na soustředění na Horní Bečvě daří?

Musím přiznat, že je to tady docela makačka. Máme naplánované třífázové tréninky, kdy ráno a odpoledne běháme, večer pak trávíme ve zdejší posilovně. Zrovna tady napadlo tak asi metr sněhu, takže se spíš brodíme (smích). Ale nestěžuji si, i ubytování je zde super.

V Opavě jste již několik dní. Jak na vás zdejší klub, ve kterém hrával kdysi i váš otec, působí?

Já hodnotím opavský klub velice kladně. Je zde výborný kolektiv spoluhráčů, všichni dřou, snaží se. Mám z toho všeho tady opravdu velký dojem.

Hodně se spekuluje o vašem odchodu do Opavy, ale vše také závisí na domluvě Frýdku-Místku a Opavy. Jak to celé kolem své osoby vnímáte?

A víte, že to jde všechno zcela mimo mě? Já se soustředím pouze na sebe, ono to stejně všechno záleží na klubech, jak se domluví. Pro mě je angažmá v Opavě velkou výzvou. Pokud to ale nakonec nevyjde, nic se nebude dát dělat. Ani Frýdek není špatným klubem, strašně rád jsem za něj vždy hrál.

Neříkejte, že si přeci jen neříkáte, vyjde mi to nevyjde mi to? Na klidu v přípravě to přeci jen nepřidá…

Tak jo, trochu si v hlavě říkám, co že bude dál. Já jsem ale povahou spíše takový splachovací. Mohou nastat obě alternativy a já jsem na obě připravený. Frýdek mám v srdci hodně, ale chtěl bych se fotbalem zase posunout o něco výše.

Vy jste kromě možnosti hrát ve Frýdku-Místku obdržel dvě nabídky k odchodu. Jednak do Opavy, ale i do nedalekého Třince. Proč jste se nakonec rozhodl pro tu opavskou?

Ano, máte pravdu. Byla zde i možnost zkusit to v Třinci, ale já se rozhodl nakonec pro Opavu. Hrával tu kdysi můj táta a já jsem se tu jako malý vždy velice rád na něj jezdil dívat.

Váš otec, mimochodem bývalý český reprezentant, nyní pracuje u třineckého týmu jako druhý asistent. Netlačil přeci jen na vás?

Tak to ne. To rozhodnutí nechal čistě na mně. Byla to zcela má svobodná volba.

V prvním přípravném utkání jste vysoko porazili třetiligový Uničov. Vy jste odehrál první poločas. Jak jste byl se svým výkonem spokojen?

Tak jelikož šlo o první přípravný zápas a navíc v jiném týmu, tak to až tak špatné nebylo (směje se).

Říkal vám již něco k vašemu výkonu trenér Mazura?

Ne, o utkání jsme se vůbec nebavili.

Co vás čeká tedy v nejbližších dnech?

Soustředění končíme tady ve čtvrtek, v pátek nás čeká předzápasový trénink a o víkendu hrajeme další přípravu. Myslím, že jedeme zrovna do Třince. Na neděli máme slíbené volno.