„Rozhodlo to, že mi byla nabídnuta hráčská smlouva a i smlouva na další spolupráci. Všechno jsem musel probrat s rodinou, nebylo to jednoduché, hlavně děti jsou zvyklé na život v Německu,“ řekl Kučera po podpisu smlouvy.

Na uvítanou dostal dres s číslem 13. „V Olomouci jsem prožil krásné roky. Sledoval jsem výsledky Olomouce, když byla v televizi, tak jsem se díval. Vím, že je tu mladé družstvo, teď trochu zkazím věkový průměr,“ pousmál se Kučera.

„Věřím tomu, že ten kádr má svou kvalitu a že budeme hrát tak, abychom bojovali o horní příčky,“ dodal.

Olomouc získala Kučeru jako volného hráče, jemuž po sezoně v Bielefeldu skončil kontrakt. Klubu se po loňském sestupu z bundesligy nepodařil návrat mezi elitu, v druhé lize skončil sedmý a dostal se do finančních potíží. Ještě před Olomoucí byl ve hře Kučerův odchod do rakouského Kapfenbergu, ale dohoda se nakonec neuskutečnila.

Kučera, který má v české lize na kontě 279 startů a 25 gólů, by měl do mladé olomoucké sestavy vnést kvalitu i zkušenosti.

Pro kouče Zdeňka Psotku je navíc pozitivní, že staronová posila je použitelná prakticky na všech defenzivních postech od krajů a středu obrany po pozice uprostřed zálohy. „Jsem rád hlavně z toho důvodu, že potřebujeme v kádru zkušenost. Ta nám během posledních dvou let odcházela.

Věřím, že Radim je ten pravý typ hráče, který bude pomáhat s výchovou hráčů, který bude nápomocen jak na hřišti, tak v kabině,“ prohlásil Psotka.