Poté, co čtyřiatřicetiletý stoper požádal o předčasné ukončení smlouvy v Hlučíně, měl v hlavě jasné plány, a to vydat se na zahraniční angažmá. Zájem o jeho služby byl v Rakousku, ozval se třetiligový tým z Vídně.

„Určitě bychom se domluvili. Ale administrativně to nešlo. K dalším jednání se vrátíme v zimě,“ říká Radim Sáblík, který v minulosti již v zahraničí působil, a to konkrétně v polských týmech Odry Wodzislav a Groclinu Grodzisk.

Poté, co Rakousko padlo, měl v plánu, že si dá pauzu a půl roku si zahraje fotbal jen tak v nižší soutěži, na úrovní župního přeboru. Nakonec přispěchal s nabídkou Fulnek.

„Nejdříve mi volal manažer Jakubek poté i trenér. Vše podstatné jsem pak dojednával se synem pana Buby. Domluvili jsme se na půlročním hostování. Bylomi řečeno, že třetí ligu chtějí dobře rozjet. Pan Mroček má na starosti zajištění tréninkových ploch a hřiště pro zápasy, pan Buba pak finanční otázku.

Dokonce mi bylo řečeno, že časem dojde k přestěhování soutěže do Mokrých Lazců,“ vysvětluje nová fulnecká posila.

Radim Sáblík v současné době dobře ví, že fotbalem se živit věčně nebude. „V pětatřiceti si nějaké vzdušné zámky stavět nemůžete. Inklinuji pomalu k normální práci, což jsem i ve Fulneku říkal. Trénovat čtyřikrát týdně asi nebude časově zvládnutelné, což jim nevadilo.

Na druhou stranu já dobře vím, že MSFL bez pravidelné přípravy hrát nejde, holt musíme se to snažit nějak skloubit,“ přiznává Radim Sáblík, který se v profifotbalu pohyboval od svých osmnácti let. Vedle polských štací a Hlučína hrával v Karviné, Frýdku–Místku a NH Ostrava.