PUSTÁ POLOM – ČESKÝ TĚŠÍN 1:1 (1:1)

Od úvodního hvizdu se Pustá Polom do svého soupeře zakousla. Byla herně jednoznačně lepší a vytvářela si šance. Nedokázala však žádnou přetavit ve vedení. Až v pětadvacáté minutě se po centru Kozla prosadil domácí útočník Zima. Domácí fotbalisté potom pokračovali ve svét tlaku. Po půlhodině hry nastřelil opět Zima břevno. Pár minut na to utekl obráncům Bajnauer. Byl faulován v pokutovém území, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá. Tři minuty před přestávkou se osmělili i těšínští hráči. A hned z toho byla branka. Přetažený centr z rohu našel na zadní tyči přesně hlavu Szmeka a bylo vyrovnáno. Gól do šatny domácí viditelně zaskočil.

Do druhého poločasu vyběhli s viditelným respektem. Prvních dvacet minut druhé půle bylo jasně v režii Českého Těšína. Jeho hráči si vytvořili řadu brankových příležitostí. V šedesáté minutě vystřelili nebezpečně z pětadvaceti metrů. Domácí brankář Kavulok na míč nedosáhl, ale ten orazítkoval jen tyč jeho svatyně. Deset minut před koncem přejali otěže utkání do svých rukou zase domácí. Vynutili si tlak a z toho plynuly i šance. Tu největší zazdil v osmdesáté sedmé minutě střídající Vindyš. Šel sám na brankáře, ale neproměnil. „Byl to solidní zápas. Měli jsme šance na to, abychom zvítězili. V první půli jsme byli jednoznačně lepším týmem, bohužel se nám podařilo vstřelit jen jeden gól. Těšín hrozil hlavně za standardek. Má hodně urostlé hráče a to nám dělalo problémy. Však vyrovnávací branka toho byla jasným důkazem. Čekal jsme od našeho týmu trochu víc. Možná nám chyběla kapka štěstí, ale na to se nechci vymlouvat. Remíza doma je vždycky ztráta, ale dělba bodů je asi spravedlivá,“ rozebral utkání kouč Pusté Polomi Milan Baculiák.

Branky: Zima – Szmek.

Pustá Polom: Kavulok – Kozel, Hradský T., Šmíd, Raška – Valošek T.(70. Valošek R.), Hradský M., Mikulenka, Žiga – Bajnauer, Zima (80. Vindyš).