„Nyní určitě panuje spokojenost, hlavní je, že jsme doma potvrdili bod z Varnsdorfu. Zatím se nám na své půdě daří, vyhráváme a teď jsme získali další tři body. Lehký zápas to však zdaleka nebyl, hlavně po nepovedeném poháru v Karviné. Proto jsme o to více rádi, že jsme jej zvládli a zvítězili,“ uvedl bezprostředně po utkání René Formánek.

Opavští v prvním poločase bušili do sparťanské obrany, jenže se jim nepodařilo ji brankově prolomit. „V prvním poločase jsme byli herně lepší, což jsme dokazovali výbornými standardkami. Akorát je škoda, že se nám je nepodařilo přetavit v gól. A vidíte, ve druhé půli nám stačila ze standardky jediná šance a padlo to tam,“ usmíval se šestatřicetiletý obránce.

Abychom však jen nechválili, domácí celek nepůsobil ve všech situacích jistě a právě v první půli zabrnkal na nervy opavským příznivcům právě Formánek, když při rozehrávce vypálil do napadajícího útočníka Sparty Nádeníčka, který se však k odraženému míči nakonec nedostal. „Z mé strany to určitě nebylo šťastné řešení. Čekal jsem na pohyb útočníků a pravý okamžik jsem trochu prováhal, stalo se. Naštěstí z toho nic nebylo a situaci jsme zvládli, takže v pohodě,“ okomentoval své zaváhání jinak spolehlivý stoper.

V 60. minutě se tribuny v Městských sadech konečně dočkaly. Sedláček odcentroval na zadní tyč, kde byl připravený Křeček a se štěstím trefil poloprázdnou branku Sparty. „Branka padla ze standardky Sedla (Lumír Sedláček – pozn. red.), který ji rychle rozehrál, čímž soupeře překvapil a Křeča (Lukáš Křeček – pozn. red.) si výborně naběhl na zadní tyč, což nečekali, protože byli rozhozeni v obraně. Překvapili jsme je a zaplať pánbůh, že nám to vyšlo,“ vydechl si hráč, jenž má v první lize na svém kontě téměř dvě stovky startů.

Slezané vedli 1:0 a vypadalo to, že svůj těsný náskok udrží až závěrečného hvizdu rozhodčího, jenže v osmaosmdesáté minutě přišla komplikace ve spojitosti s vyloučeným Vyskočilem a vzápětí gól Jiráska, který naštěstí pro Opavu padl z ofsajdu. „Byl jsem u celé situace sice blízko, ale pomezního jsem neviděl, takže jestli Vyskyho (Michal Vyskočil – pozn. red.) pouštěl do hry nebo ne, nevím. Nechtěl bych to hodnotit,“ poznamenal vysoký fotbalista s číslem třináct na opavském dresu.

A jak Formánek hodnotil výkon obrany Slezského FC? „Myslím si, že pár okének jsme tam měli, ale podařilo se nám udržet vzadu nulu, což je velice důležité, takže na naší straně panuje spokojenost,“ podotkl Formánek, který se nebál ani posil ze sparťanského áčka v důsledku reprezentační pauzy: „Tím jsme se vůbec nezabývali. Bylo nám vcelku jedno, kdo přijede. Soustředili jsme se na vlastní výkon, abychom zápas zvládli, což se nám podařilo a jsme jedině rádi.“

Celý duel proběhl ve výborné atmosféře, kterou se podařilo vykouzlit fanouškům slezského celku. „S tím musím souhlasit, naši fanoušci jsou vždycky skvělí. Ať už v domácím či venkovním prostředí, takže jim určitě patří poklona,“ poděkoval za podporu hráč, který si zahrál i ve finále Ondrášovka Cupu.

Nyní čeká Opavu souboj se Zlínem. Co od zápasu očekává jedna z opor zadních řad SFC? „Uvidíme až v samotném utkání. Nyní si dva dny oddechneme a budeme se snažit na duel kvalitně připravit, abychom jej zvládli. Jsme rádi, že nám vstup do druhé ligy vyšel takto skvěle. Snažíme se jít zápasu od zápasu, což se nám daří, jen tak dál. Rozhodně ale nejsme pod tlakem a to je naše výhoda,“ uzavřel René Formánek.

Jan Šimek