Slovenští fotbalisté nečekaně vyhráli 3:2 a poslali úřadující mistry světa předčasně domů. „Byly to pořádné nervy,“ vydechl si pětadvacetiletý brankář. „Jsem hrdý na kluky, co dokázali. Je to pro celé Slovensko velký úspěch. Nikdo nám po úvodních dvou zápasech šampionátu nevěřil,“ pousmál se opavský brankář.

„Pro nás už bylo úspěchem, že jsme se na mistrovství vůbec, dostali. Nyní se klukům znovu podařila přepsat historii,“ řekl hrdě Róbert Kovalík. On osobně sledoval utkání v Opavě. „Ale vím, že na Slovensku panuje velká euforie, lidé sledují fotbal na velkoplošných obrazovkách,“ říká košický odchovanec.

Už se těší na osmifinálový duel s Holandskem. „Nizozemci praktikují jiný fotbal než Italové, uvidíme, co naši předvedou. Nemají co ztratit, a to může být velkou výhodou,“ míní Kovalík a dodává: „Jsem zvědav, jakou sestavu trenér postaví.“

Ze současného slovenského kádru se opavský gólman zná se záložníkem Markem Saparou, také původem z Košic. „S některými dalšími hráči se střetával i ve slovenské dorostenecké lize,“ zakončil Róbert Kovalík.