Po domácí porážce s Příbramí, která Slezany zaskočila jejich vlastní zbraní, kterou většinou bývá nasazení a bojovnost, čekal na mužstvo zápas ve Vítkovicích. Jestliže se Opavští chtěli udržet na čele tabulky, potřebovali nutně bodovat.

S týmem cestovala také početná skupina fanoušků, která o sobě v průběhu utkání dávala hlasitě vědět. Hravě překřičela domácí diváky a vytvořila svým hráčům skvělou atmosféru.

„Celý týden jsme se připravovali a pracovali jsme na tom, abychom zde uhráli nějaké ty body. Zápas se nám podle představ ale nevydařil,“ řekl na úvod smutně opavský defenzivní záložník Robin Wirth. Stejně tak jako příznivci hostí, tak i opavští fotbalisté doufali, že od prvních minut budou diktovat tempo hry a mizérie z minulého týdne bude zapomenuta.

Opak byl ale pravdou. Byly to Vítkovice, které zaskočily soupeře agresivním napadáním a rychlými kombinacemi. „První poločas jsme odehráli velmi špatně. Dostali jsme opět dvě branky skoro z ničeho, po našich chybách. Já osobně jsem svým výkonem zklamán,“ zdůraznil Wirth. Domácí přitom dle jeho slov nepřekvapili Opavu ničím zvláštním.

„Vítkovice nakopávaly do vápna dlouhé míče. Ty nám ale dělaly veliké problémy a neuměli jsme se s tím srovnat,“ pokračoval Wirth. Domácí přecházeli často do rychlých protiútoků a nutili krajní obránce Opavy k chybám. První branku vsítil pohotově vítkovický mladík Novák po centru ze strany, když v jeho blízkosti pouze stínoval obránce Opavy Uvíra.

Druhá branka padla podobným způsobem, jen na konci celé akce byl tentokrát Valášek. „Domácí nás přehrávali ve středu hřiště a rozdělovali míče rychle do stran. Po přesných centrech do pokutového území nás pak následně trestali. Já sám jsem do některých soubojů šel špatně,“ sypal si na hlavu popel opavský odchovanec.

Ještě před pauzou se ale hostům podařilo snížit. Jeden z opavských obránců vyslal kolmou přihrávkou kupředu Bartesku, který udělal kličku vybíhajícímu brankáři Vaclíkovi a poté přesným centrem našel před brankou Partyše. Pro toho již nebyl problém hlavou poslat míč do odkryté sítě. „Takové kombinace s trenérem nacvičujeme téměř na každém tréninku.

Teďka nám konečně tato souhra vyšla a byl z toho velmi pěkný gól,“ podotkl ke snížení na 2:1 Wirth. Tento gól byl zároveň ale pro další vývoj zápasu velmi důležitý. Domácí inkasovaná branka rozhodila a po přestávce se jen těžce dostávali za polovinu hřiště. „O přestávce bylo v šatně pěkné dusno.

Chtěli jsme otočit skóre v náš prospěch a vyhrát,“ přiblížil záložník přestávkový uragán značky Neček. Hosté se po změně stran dostali do tlaku a zle zatápěli obraně Vítkovic, která odolávala pouze s vypětím všech sil. „Ve druhém poločase jsme začali více běhat a byli jsme lepším mužstvem. Měli jsme několik dobrých příležitostí a nakonec se nám podařilo zaslouženě vyrovnat,“ hodnotil druhé dějství Wirth.

Ten ocenil výkon svého parťáka Půdy, kterému se po příchodu na trávník v 79. minutě dařilo. Vyhrával hlavičkové souboje, bojoval a mohl rovněž vyrovnat. Jeho gólovou hlavičku ale zastavil excelentním zákrokem brankář reprezentační devatenáctky Vaclík. Na konečných 2:2 nakonec vyrovnal v nastaveném čase Halaška, který si počkal na míč na zadní tyči a jeho hlavička přinesla hostům bod. „V dalším domácím zápase musíme bezpodmínečně zvítězit a udobřit si opavské publikum,“ zakončil záložník Robin Wirth.

Již příští týden se ukáže, zda se tohle předsevzetí mužstvu trenéra Nečka v zápase proti Bohemians Praha splní.

(sel)