„Byl to poslední zápas. Akce se povedla, své loučení jsem ještě spojil s oslavami sto let fotbalu v Horním Jelení. Velkou radost mi udělali kluci z Opavy, kteří přijeli,“ pronesl Roman Hendrych. Na jeho poslední zápas dorazili Lumír Sedláček, Ivo Farský, Aleš Rozsypal a Martin Prohászka. A hlavně pak legendární trenér Petr Žemlík. „Lumír Sedláček mi říkal, že trenér nedojede. Jak jsem nakonec zjistil, tak blafoval. Musím říci, že když jsem pana Žemlíka viděl, měl jsem slzy na krajíčku. Sedlovi za toto setkání patří velký dík,“ svěřila se bývalá opora opavského Kaučuku. Roman Hendrych, jehož zdobily dlouhé vlasy a náušnice v uchu strávil v Opavě čtyři roky. Za opavský tým odehrál 109 zápasů, ve kterých vstřelil patnáct branek. Bylo pro něj velkou poctou to, že si mohl znovu přes hlavu přetáhnout žluto-modrý dres. „Byl to krásný pocit. Opavský dres má své kouzlo. Hrát v něm je čest,“ řekl.

Petr Zapalač se dal na trenérskou dráhu
Petr Zapalač: Hráčskou kariéru jsem uzavřel, upnul jsem se na trénování

I když kopačky pověsil na hřebík, s fotbalem úplně neskončil. „Fotbalově se vracím se do Opavy, budu hrát za Slezský FC,“ překvapil odpovědí. „Jsem domluvený s klukama, že budu kopat za starou gardu. Pokud budu zdráv a živ, tak druhého září opět vyběhnu v barvách Slezského FC,“ podotkl Roman Hendrych.

Bývalý ligový útočník se věnuje trenéřině. Na starosti má úplně ty nejmenší fotbalisty. „Dal jsem se na trénování dětí. A to i z důvodu toho, že v týmu mám svou vnučku. Jsou ji čtyři a je moc šikovná, asi po dědovi,“ pousmál se Roman Hendrych.

Někdejší opavská opora zamířila po konci aktivní kariéry k armádě. Má za sebou dokonce i zahraniční mise. „U armády jsem stále, ale už jsem jako důchodce na bráně,“ smál se fotbalista, který vedle Opavy kopal také ligu v barvách olomoucké Sigmy.

I když žije ve východních Čechách, tak opavský fotbal bedlivě sleduje. „Opava je mou srdcovkou. Klukům fandím. Loni se dostali do baráže. Jen je mi smutno z toho, jak klub funguje. Informace mám. Sleduji i Džekyho videa a ten v nich nemá důvod lhát. Nechápu proč vyhodili Lumíra Sedláčka s Jardou Rovňanem,“ poznamenal Roman Hendrych. „Doufám, že se karta obrátí a opavský fotbal půjde znovu nahoru,“ přeje si.