Ale on sám uplynulý ročník nepovažoval za úplně jednoduchý, i když nakonec Markvartovice skončily v tabulce devět bodů před druhými Suchými Lazci.

„Sezona pro nás byla těžká, neboť nás všichni považovali za aspiranta na postup. Nakonec jsme to zvládli, celý mančaft šlapal perfektně, i když jsme párkrát ztratili body,“ uspokojilo zkušeného fotbalistu, který měl navíc kolem sebe další hráče, s nimiž vytvořil údernou formaci.

„Skvěle se mi hrálo třeba s Tomášem Hvolkou, kterého znám z futsalu, a vím přesně, co potřebuje, že je silný v situacích jeden na jednoho a může naskočit prakticky na jakémkoliv postu. Míra Koval zase střílel góly, Michal Polášek výborně chytal,“ vypočítával největší klady svých spoluhráčů.

I když i jemu sezona zápasem se Svinovem (5:2) skončila, neubránil se letmému pohledu na srpnový start ve vyšší krajské soutěži. „Myslím si, že I. A třída není o moc kvalitnější soutěž, hrají tam stejně zkušení hráči a my se můžeme v klidu pohybovat někde uprostřed. Každopádně chceme hrát o špici,“ dodal Roman Musial.

A podobně se vyjadřoval i jeho trenér a bývalý hráč Vítkovic a Hlučína Ivo Müller: „Pokud se tento tým udrží pohromadě a bude předvádět stejný fotbal jako letos, můžeme hrát i o soutěž výše v první polovině tabulky.“

Rostislav Kala