Trenér Antonín Hudský ho překvapivě posunul do středu zálohy a nové role bývalému fotbalistovi Hlučína očividně sedí. Pětadvacetiletý Švrček se výraznou měrou podílel na nedělní popravě Kravař. Dva góly dal sám, na jeden přihrál.

Romane, konečně vítězná radost…

Rozhodně bych neřekl, že to byl jednoduchý zápas. Šlo o to, že se nám nedařilo v předchozích zápasech střílet góly a sami jsme inkasovali v podstatě z ničeho. Teď se nám podařilo dát brzo gól a pak přidat hned druhý. Oni měli taky dost šancí, ale neproměnili je. My jsme se trochu uklidnili. V poločase to bylo 4:0 a hosté pak „odešli“, hlavně psychicky.

Jak moc povzbudil mužstvo ten první, víceméně náhodný gól?

Povzbudil hodně. Jak říkám, v předchozích zápasech jsme měli fakt smůlu. To jsme dostávali góly ze všeho a teď se to otočilo, kdy Jirka Bačovský spíš centroval a spadlo to tam. V žádném z předchozích zápasů jsme nebyli horší než soupeři a bylo to strašně frustrující, když jsme po dobrých výkonech měli jen dva body. Ale teď věřím, že se to zlomilo a pokud budeme pokračovat v podobných výkonech, tak to bude jenom lepší.

Ta divize je strašně vyrovnaná. Tohle kolo ukázalo, že může vyhrát kdokoliv, kdekoliv.

Změnilo se něco ve vaší hře? Vždycky jste prohrávali o gól, dostávali hloupé góly a teď jste najednou vedli po poločase 4:0.

Neřekl bych, že bychom něco změnili. I s Havířovem ve středu jsme nehráli vůbec špatně. Dali jsme hned v úvodu břevno, kdyby z toho byl gól, zase by ten zápas vypadal jinak. Místo toho jsme sami inkasovali. Říkám, bylo to o tom, že jsme dostávali hloupé góly. Teď jsme je nedostali, pohlídali jsme si to vzadu.

Řekl bych, že celé mužstvo šlapalo a odvedlo hodně kvalitní výkon. Od brankáře, přes obranu a zálohu až po útočníky. Myslím, že mužstvo je hodně dobře poskládané. Tenhle zápas nám vyloženě sedl a Kravaře pak už nevěděly, co proti nám hrát.

Vy jste dal v zápase dva góly, to se asi nepovede zase tak často.

To opravdu ne. Nevzpomenu si, kdy jsem dal naposledy dva góly v zápase, snad možná někdy v dorostu. Ale jsem za to samozřejmě hrozně rád. První padl po centru. Já na standardky chodím docela často. Mám sto osmdesát sedm centimetrů a s touhle výškou bych těch gólů hlavou měl dávat určitě víc. Ten druhý gól byl z brejku, kdy jsme si to narazili s Frantou Kaštovským a povedlo se mi levačkou obstřelit gólmana na zadní tyč.

Byly Kravaře jednodušším soupeřem než předchozí mužstva? Výsledek by tomu napovídal.

To ne, kvalitativně byli na úrovni Havířova a Dolního Benešova, ty týmy si byly hodně podobné. Ale teď se budu opakovat, prostě jsme konečně proměnili šance, o tom to celé bylo.