Vítězství nad Sokolovem vneslo do opavské kabiny čerstvý vítr. „Nálada se bezesporu zlepšila. Před minulým utkáním jsme byli pod obrovským tlakem,“ přiznal opavský záložník Rostislav Kiša.

„Nyní potřebuje ale potvrdit domácí úspěch i venku a nejlépe ve Fulneku zvítězit,“ doplnil zkušený fotbalista. Opava se chce na hřišti svého rivala prezentovat poctivou defenzivou.

„V minulých zápasech jsme dostávali vcelku dost branek, což je špatně. Základem úspěchu je dobrá obrana. Věřím, že utkání zvládneme a budeme bodovat,“ je přesvědčený Kiša. Fulneku patří v aktuální tabulce poslední příčka, což asi čekal málokdo. „Diváci se mohou těšit na velkou bitvu, jedná se o derby, navíc oba týmy potřebují nutně bodovat,“ uvedl Kiša, který věří, že do Fulneku přijede Slezský FC podpořit i početná skupinka fanoušků.

„Naši fanoušci nám hodně pomáhají. Fulnek je od Opavy kousek, doufáme, že nám pomohou i tam a vytvoří dobrou atmosféru,“ přeje si Rostislav Kiša.

Žlutomodří postrádají kvůli čtyřem žlutým kartám svého tvůrce hry Milana Bartesku. „Milan nám chybět bude, ale my se s tím musíme vypořádat a nahradit ho.

Domácí na tom jsou obdobně. Vedle Lukaštíka asi nebude hrát Radek Slončík, který má stejně jako Milan disciplinární trest,“ podotkl Kiša.

Zápas ve Fulneku začíná dnes od 14.30.