Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radim Matýsek: Z výroků paní Brady jsem konsternován

Opava /ROZHOVOR/ – Tvrdila, že kluci svou práci dělají dobře, ve finále je ale dnes již bývalá předsedkyně představenstva Slezského FC Opava Pavla Brady hodila přes palubu.

25.9.2013 25
SDÍLEJ:

Radim MatýsekFoto: DENÍK / František Géla

Na zastupitelstvu města Opavy, které se konalo před týdnem, označila za hlavní viníky současného stavu ekonomicko-technického manažera Radima Matýska a šéftrenéra Daniela Kuttyho. Prý jí podávali částečné informace. Jde o další důkaz toho, že v klubu to pěkně skřípalo.

Radim Matýsek, kterému k poslednímu září končí lhůta výpovědi, již na vlastní žádost podal, na pondělním zastupitelstvu nechyběl, na rozdíl od svého kolegy, který po patnácti minutách sál minoritského kláštera opustil. Výroky Pavly Brady ho zklamaly, dokonce chtěl proti nim veřejně vystoupit. „Hlasovalo se o finanční podporu fotbalu, nechtěl jsem klubu uškodit. Mně – na rozdíl od někoho – o politické body nejde," pronesl Radim Matýsek.

Paní Brady vás na pondělním zastupitelstvu označila společně s Danielem Kuttym za hlavní viníky současného stavu Slezského FC…

Výrokem paní bývalé předsedkyně představenstva jsem byl konsternován. Její slova o tom, že od nás nedostávala žádné výstupy, se absolutně nezakládají na pravdě. Mám k tomu veškeré důkazy v písemné podobě. S dostatečným předstihem, na konci května, bylo informováno celé představenstvo, včetně dozorčí rady a tehdejšího ředitele Karla Jarůška, o situaci v klubu, a to s podrobnými rozpočty a s vyčíslením částky, kterou budeme potřebovat.

Už tehdy jsem poukazoval na to, že budeme potřebovat v cash flow 8,7 milionu korun. Paní Brady tedy lže, a to vědomě.

Jaká byla reakce?

Reagovali tím, že jsme se začali připravovat na červnové a zářijové zastupitelstvo. Podnikaly se kroky, aby se společnost zachránila. Vše jsme dělali společně, o všech krocích vědělo jak představenstvo, tak dozorčí rada. S nikým jsem nejednal jednotlivě, o žádném zatajování nemohla být řeč.

Hovoří se o dluzích vůči hráčům…

S tím také nemohu souhlasit. Zaměstnanci i hráči dostávali výplaty včas. Nedocházelo k žádným prodlevám.

Na pondělním zastupitelstvu se několikrát točila rozprava ohledně koncepce. Nikdo na tuto otázku nebyl schopen odpovědět…

Koncepce byla vypracována. Zaslal jsem ji k připomínkování. To, že jsem nedostal žádnou zpětnou vazbu, je jedna věc. Na druhé straně koncepce se tvoří špatně, když člověk neví, zda za čtrnáct dní bude hrát druhou nebo třetí ligu a jakým způsobem bude financování společnosti probíhat do budoucna, a hlavně – kam ji bude směřovat politická garnitura. Koncepce se tvoří na základě toho, jakým směrem se má společnost ubírat, já jsem v té své ten směr nastínil.

Bylo vám vyčítáno, že se nedaří klubu shánět sponzory, respektive ty větší…

Na jednání s těmi většími mě doprovázela Pavla Brady. Po mém půlhodinovém výkladu si vzala slovo a začala prosazovat své sociální projekty. Byl jsem tím zděšen, dotyčný tak v té chvíli nevěděl, zda jsme přišli kvůli fotbalu, nebo něčemu jinému.

K poslednímu září vám končí v SFC pracovní poměr. Berete svůj konec jako hořký?

Jsem zklamaný tím, co se událo v posledních dnech. Řeknu to na rovinu: aby paní Brady zachránila svou politickou kariéru, tak se nezdráhala hodit některé lidi přes palubu.

Zanevřel jste na opavský fotbal?

V žádném případě. Budu dál chodit na zápasy, a když bude zájem, rád Opavě pomohu, ale už ne jako zaměstnanec. I negativní zkušenost je zkušenost, ze které se může člověk poučit.

Dalo se současné situaci, která v klubu panuje, předejít?

Jednoznačně. V SFC se nedělá sport, ale politika. Model klubu by měl vypadat jinak. Podpora města a jeho podíl ve vlastnické struktuře je důležitý, ale tento podíl by neměl představovat 99 procent. Město by mělo podporovat provoz stadionu a mládež, na financování profesionálního fotbalu by bylo vhodné najít do vlastnické struktury subjekt, jenž bude umět a chtít dělat fotbal jinak s tím, že by se měl najít partner, který do něj vstoupí a bude se podílet na financování profesionálního fotbalu.

Je Slezský FC v dobré kondici? Nebo ne?

Tak zdravý klub bychom těžko v Česku hledali. Je ekonomicky pevný v kramflecích. Se zázemím a trenérským personálem má perspektivu.

Když se zpětně ohlédnete, udělal byste něco jinak?

Udělal, ale to si nechám pro sebe.

Autor: Roman Brhel

25.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 25
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení