Ohodnoťte výkon SFC Opava v zápase s Ústím nad Labem. >>>
(známkujte jako ve škole)

Opava vlítla do zápasu jako uragán a po necelých dvaceti minutách vedla 2:0. Hlavní slovo měl Lumír Sedláček. Na první gól nahrál, druhý dal sám, jasně tak trenéru Mazurovi ukázal, že na hřiště patří.

Skóre se poprvé měnilo v 5. minutě. Sedláček kopal roh, našel zcela volného Cigánka, který v klidu dorazil míč do sítě. Chvíli na to si opět vzal slovo Sedláček, po jeho standardní situaci byl v pokutovém území Severočechů pořádný zmatek, skóre se ovšem neměnilo. Na druhé straně se nejdříve blýskl parádním zákrokem gólman Blaha a poté dobrou šanci zazdil Vaněček, když ze sedmi metrů minul branku.

Další minuty už ale patřily Opavě. Bylo vidět, že chce hrát fotbal. V 18. minutě odvrátili hosté hlavičku Radzinevičiuse na rohový kop. Ten šel zahrávat Sedláček a na světě byla další paráda z jeho pestrého repertoáru. Balón totiž zatočil přímo z rohu za Novákova záda – 2:0. Slezané byli na koni a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Ve 26. minutě uvolnil dobře hrající Mrázek Radzinevičiuse, ten ke smůle Opavských pálil vedle. O minutu později litevský útočník vysunul Vyskočila, který běžel sám na Nováka, hostující gólman ho před šestnáctkou fauloval, za svůj zákrok viděl jen žlutou kartu. Z následného trestného kopu domácí nic nevytěžili.

Druhý poločas začali domácí aktivně. Radzinevičius vyhrál ve vápně hlavičkový souboj, po kterém Mrázek nůžkami těsně minul bránu. O dvě minuty později byla k vidění další kulišárna Lumíra Sedláčka, tentokrát zakroutil balon před branku tak šikovně, že míč před brankářem skočil a ten ho s vypětím sil vyrazil na roh.

V 54. minutě vysunul Sedláček Mrázka, ten se dostal až k zakončení, ale ke své smůle napálil míč pouze do Nováka. Domácí byli očividně při chuti, o tři minuty později zazdil další dobrou možnost Radzinevičius. Zdálo se, že Ústí není schopno odporu, jenomže přišla 66. minuta, sudí Adámek přehlédl faul na Čápa, navíc následně nechal opakovat rozehrání rohového kopu a Severočeši se vrátili šťastně do zápasu.

V závaru před domácí brankou byl nastřelen při odkopu Radzinevičiusem Cigánek a míč se nešťastně odrazil do sítě.

Opavu naštěstí tento gól do kolen neposlal. Přišla hezká individuální akce Mrázka, vyšperkovaná patičkou a gólovým zásahem Radzinevičiuse.

„To, co jsme dnes předvedli, byla ostuda, ostud,“ nechápal trenér Ústí Svatopluk Habanec. „Byli jsme ve všem horší, Opava nás jasně přehrávala. Z našeho výkonu vyvodím důsledky, někteří hráči se na trávníku chovali jako namistrované primadony. Na dnešním výkonu nenacházím žádná pozitiva,“ pokračoval v pozápasovém hodnocení hostující kouč.

„Ze soupeře jsme měli zdravý respekt a zápas zvládli,“ hodnotil utkání trenér Opavy Josef Mazura. „Náš výkon byl dobrý, dali jsme pěkné góly, navíc měli ještě několik šancí,“ doplnil domácí stratég.

Slezský FC Opava – Ústí nad Labem 3:1 (2:0)
Branky: 5. Cigánek, 19. Sedláček, 72. Radzinevičius – 66. vlastní. Rozhodčí: Adámek – Vysloužil, Hájek. Žluté karty: Novák, Džuban. Diváci: 1805