Jméno Pavla Blažeje je s hájeckým fotbalem spojeno přes dvaadvacet let. „K fotbalu v Háji mě přivedl Emil Vrchovecký. Řekl mi, ať jdu s ním v Háji dělat fotbal. Jako místní rodák jsem i v sobě trochu cítil povinnost klubu pomoci,“ zavzpomínal na své začátky Pavel Blažej.

Radim Klečka zářil
Můj nejpovedenější víkend kariéry, usmíval se Radim Klečka

Spolupráce jim začala fungovat náramně. Klub se začal drát nahoru. Z okresní trojky se vyhoupl až do krajského přeboru. „Postupovali jsme každý rok. Krom toho se zvelebovalo i zázemí,“ vzal si slovo Emil Vrchovecký, muž, který mecenáše Pavla Blažeje do klubu přivedl.

Fotbalový areál by mohli Háji závidět i kluby z vyšších soutěží. Najdete v něm například dvě travnatá hřiště, jedno s umělým povrchem, halu a také wellness. Součástí restaurace jsou také prostory na ubytování. „To vše se nám podařilo vybudovat společnými silami. Hodně nám pomáhá Moravskoslezský kraj a taky obec Háj ve Slezsku,“ zvedl prst Blažej.

Hájecký areál je také hojně využíván k různým soustředěním. „I proto budeme rozšiřovat kabiny. Bojujeme s jejím nedostatkem,“ nastínil.

Domácí zápasy Háje může sledovat stejně jako Jaroslav Starka z balkónu. „Balkon máme, ale jdu raději dolů mezi fanoušky,“ pousmál se Blažej.

Nad označením boss jen mávne s úsměvem rukou. „Nejsem žádný boss. Rozhodně se za něj nepovažuji. Fotbal je kolektivní sport. Místní fotbal je obrazem práce více lidí,“ prohlásil.

Vedle fotbalu v Háji podporuje taky ostravský Baník. „Podporoval jsem i Opavu, když tam byl Lojza Grussmann a bylo to tam ještě v pořádku. Máme ale dobré vztahy se všemi okolními kluby, ať je to Baník, Opava nebo Hlučín,“ prozradil Pavel Blažej.

Na otázku, zda by s Hájem nechtěl do divize, odpověděl: „V minulosti byly možnosti postupu, ale vzdali jsme se jich. Přece jenom krajský přebor je ideální soutěž. Navíc divize má dražší provoz. Teď jsem ale v situaci, kdy jsem se nechal zviklat. Pokud kluci postup vykopou, může se stát, že v Háji divize bude. Nechávám to otevřené,“ dodal.

Jak již bylo zmíněno fotbalový klub v Háji se stal pro Pavla Blažeje srdeční záležitostí. Nad tím, že by dal od něj ruce pryč, nikdy nepřemýšlel. „Mé spojení s hájeckým fotbalem, bude dokonce života,“ uzavřel Pavel Blažej.