Opavský snajpr Kuzma slaví postup se svým synem Lukou.Za nic se neschovávali. Hned před sezonou opavské vedení včetně trenéra Roman Skuhravého vyhlásilo jasný cíl a tím je postup do ligy. Sen fanoušků se stal v neděli večer skutečností.

Varnsdorf doma porazil Pardubice a ve slezské metropoli se mohlo slavit.

„Naše práce byla zhodnocena. Před sezonou jsme si dali jasný úkol, a ten jsme splnili,“ usmíval se generální manažer SFC Opava Alois Grussmann, člověk, který postupovat umí.

S Opavou šel do ligy jako hráč. V pozici generálního manažera s ní postoupil do druhé a nyní do první ligy.

Soutěž o dvě vstupenky na středeční zápas mezi Opavou a Příbramí:

Napište nám jméno a příjmení člena opavského realizačního týmu, který zažil nejvíce postupů?

Nápověda: Není to žádný z hráčů.

Uzávěrka soutěže je ve středu do 12.00 a odpovedi posílejte na adresu roman.brhel@denik.cz.

„Je to týmová práce. Děkuji Marku Hájkovi, Romanu Skuhravému, hráčům, fanouškům. Jsme jako rodina. Tenhle úspěch je nás všech,“ podotkl bývalý kapitán opavského Kaučuku.

„Podařilo se nám vybudovat výborný tým, založený na skvělé partě. Všichni hráči zapadli. Už loni jsme ukázali svou sílu,“ narážel Alois Grussmann, na úspěšné tažení pohárem, potažmo celou druhou ligou, kdy Opavští bojovali o postup do posledního kola.

Parádním tahem opavského vedení bylo angažování trenéra Romana Skuhravého, který dal týmu tvář a hlavně měl výsledky.

„Je to obrovský úspěch pro nás a fanoušky. Pro mě je utvrzení, že jsme se vydali na cestu, která je správná. Tento postup je začátkem něčeho krásného. Trochu mě mrzí, že jsme si tento okamžik neužili na hřišti,“ svěřil se trenér Roman Skuhravý.

„Věřil jsem, že tento tým ligu vybojuje. První tři jarní kola mě v tom utvrdily,“ podotkl šéf opavské lavičky.

Hlavní cíl je splněn, ale po sezoně ještě Slezský FC nemá.

„Chceme soutěž vyhrát. Pro mě budou poslední tři kola velkým zrcadlem, zda mají hráči v sobě touhu a charakter,“ zdůraznil strůjce opavského úspěchu.

Roman Skuhravý přiznal, že postup s Opavou znamená pro něj hodně.

„Jednoznačně je to nejvíce. Měl jsem možnost systematické práce. Udělali jsme úspěch v dlouhodobé soutěži. Nechci být euforický, ale měl jsem možnost poskládat si tým podle sebe. Vím, že ještě nejsme u konce. Pokud budeme chytří, tak této situace využijeme, a to i třeba u mládeže,“ poznamenal trenér Skuhravý.

„Jsme zpátky v lize. Tam Opava patří. Pro nás fanoušky to znamená strašně moc. Budeme jezdit na Spartu, Slavii, Plzeň,“ usmíval se šéf opavských fanoušků Tomáš Hrubý.

„Prožili jsme pád do krajského přeboru, nyní jsme v lize. Je to paráda. Navíc hrajeme atraktivní fotbal. Děkujeme trenérovi, hráčům, lidem ve vedení,“ řekl ještě Tomáš Hrubý.

Opory Slezského FC Kuzma, Vojta Šrom a Joel.Opory Slezského FC Kuzma, Vojta Šrom a Joel.Autor: archiv Kuzmy

„Pro Slezský FC i celé město je skvělá zpráva, že se fotbalistům po dlouhé době podařilo dostat do nejvyšší soutěže. Jsem nadšený,“ pousmál se primátor statutárního města Opavy Radim Křupala.

„Věřím, že záležitosti spojené s vyhřívaným trávníkem hladce vyřešíme v rozumné době. Zápasy v Opavě budou jistě velkým fotbalovým svátkem,“ dodal.