„Karvinou v sobotu zastavíme,“ říká za celou opavskou kabinu záložník Zdeněk Partyš. Zmiňovaný pohár skončil jasným vítězstvím Karviné 4:1. „Karviná se na nás v tomto utkání chytla, její výkonnost šla nahoru,“ řekl trenér Opavy Josef Mazura. „Mají kvalitní tým, co hráč, to fotbalista,“ dodal kouč Slezského FC.

Ústřední postavou pohárové bitvy byl srbský štírek Vladan Milosavljev, autor hattricku. „Nebezpeční nehrozí jen od něj. Dal nám sice tři góly, ale nebezpečí také hrozí od Ciku, Gondy nebo Mišinského,“ upozorňuje Mazura.

Karviná má v nohách středeční pohárový zápas v Teplicích a také dalekou cestu. „Tohle jako handicap neberu. Ono když jste na vítězné vlně, únavu vstřebáváte lépe. Navíc i výsledek z Teplic je pro ně do odvety hratelný,“ míní Josef Mazura. Karvinští na severu Čech prohráli 1:0.

Opavě se na rozdíl od svého sobotního soupeře přestalo dařit. Prohrála ve Zlíně i doma se Znojmem. Navíc znojemská porážka bolela o to víc, že přišla po výkonu z kategorie hrozných. „Zápas nám nevyšel. Nehráli jsme dobře, nebyli jsme schopni ničeho kloudného směrem dopředu vymyslet. Nedařilo se Radzinevičiusovi a ani Sedláčkovi,“ vracel se k týden starému duelu trenér.

„Věřím, že v sobotu to bude lepší. Pracovali jsme i na standardních situacích. Do sestavy se vrací Renda Formánek, který umí naši defenzivu usměrnit,“ podotýká Mazura.

V Karviné se na sobotní duel těší. Trenér Karel Kula odjede se svým týmem do Opavy s cílem bodovat. „Opavu jsme viděli jednak na videu, a jednak s ní máme poměrně čerstvou zkušenost z poháru, takže zhruba víme, kde má silné a slabé stránky. Pro nás bude prvořadý náš vlastní výkon, kterým jsme dokázali bodovat v posledních zápasech. Pokud k utkání hráči znovu přistoupí se stoprocentní koncentrací a maximální bojovností, máme šanci uspět, a to taky chceme,“ míní Kula.

V zápase bude nejspíš postrádat v pohárovém duelu v Teplicích vyloučeného obránce Reného Bolfa. „Máme na stoperu více alternativ, vedle Motyčky může hrát Mráz, který tam odehrál celé jaro, a také letní posila Cverna. Rendu bychom mohli nahradit,“ domnívá se Kula.

Pravděpodobné sestavy derby
Opava: Blaha – Pomp, Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Sedláček, Křeček, Vyskočil – Mrázek, Radzinevičius
Karviná: Kafka - Paleček - Hoffmann, Mráz, Cverna, Knötig - Ciku, Motyčka, Jursa, Milosavljev – Mišinský, Gonda

Opavské béčko hostí v neděli Petrovice

Fotbalisté opavské rezervy se znovu představí na domácím trávníku. Svěřenci trenéra Jaroslava Kolínka v nedělním dopoledni vyzvou nebezpečné Petrovice. „Chceme se prezentovat takovým fotbalem, jak v předchozích zápasech, jen už konečně uhrát dobrý výsledek, což pro náš znamená jedině vítězství. Bodů máme málo, navíc nás čekají těžké zápasy na hřištích soupeřů,“ zdůraznil kouč béčka Jaroslav Kolínek.

„Proti Jičínu jsme hráli dobře do sedmdesáté minuty, teď musíme celý zápas,“ říká zřetelně trenér. „Petrovice jsou určitě silnějším soupeřem, než byl Jičín. Uvidíme, kolik hráčů budeme mít z áčka,“ poznamenal Kolínek.

Zápas se hraje v neděli na hlavním hřišti a má výkop v neděli v 10.15.