„Vzhledem k tomu, že město Opava v letošním roce slaví 800 let od svého vzniku, jsme již od začátku chtěli v rámci přípravy do Opavy dostat zvučného soupeře. Śląsk pak byl jednoznačně první volbou, zejména kvůli družbě, kterou mezi sebou mají fanoušci obou klubů,“ řekl ještě před duelem Deníku marketingový manažer SFC Opava Filip Labuda.

SFC Opava (příprava 2024/2025):
Sigma Olomouc B – Opava 1:1
Opava – Bielsko-Biała 0:2
Považská Bystrica – Opava 2:2
Opava – Termalica Nieciecza 1:1
Opava – Śląsk Wrocław 0:2
Opava – Třinec (13. 7. v Kobeřicích)

„Zároveň jsme také rádi, že záštitu nad tímto utkáním převzal primátor statutárního města Opavy, pan Tomáš Navrátil. Velké poděkování pak patří rovněž Davidu Baldovi, sportovnímu řediteli Śląsku, který nám vše pomohl domluvit. Dostat do Opavy tak kvalitní tým, navíc po tak úspěšné sezoně, nebylo rozhodně nic jednoduchého,“ dodal Filip Labuda.

V samotném utkání skórovali pouze hosté. Na konci prvního poločasu poslal polský celek do vedení Španěl Nahuel, který běžel po chybě opavské obrany od půlky sám na brankáře Babku, udělal mu kličku a zakončil do prázdné branky. Náskok Śląsku Wrocław navýšil dvacet minut před koncem nekompromisní prudkou hlavičkou pod břevno Musiolik.

„Prohráli jsme s mega kvalitním soupeřem, vicemistrem Polska, jsou o třídu výš. Jsem ale rád za kluky, že to odmakali a byla tam i odvaha. Nebyly tam, jak se říká, hnědé trenky. Je na čem stavět,“ pronesl na úvod hodnocení pro Deník trenér SFC Opava Tomáš Zápotočný.

„Nějaké šance jsme měli, pořád mi tam ale chybí větší agresivita ve vápně, větší touha dát gól. Byly tam nějaké standardky, ale je to takové nějaké jalové. Kluci se musí ještě více prát, ten míč sežrat a dokopat to tam s tím soupeřem,“ prohlásil kouč Slezského FC. „V přípravě jsme pořád nevyhráli, ale jsem pozitivní. Vidím na klucích odhodlání,“ doplnil Tomáš Zápotočný.

V opavském dresu se poprvé představil Wilson Mootoo. Dvaadvacetiletý krajní obránce původem z Mauricia, který má na svém kontě také několik startů za národní tým, se od čtvrtku připravuje s mužstvem. „Právě on udělal chybu u toho prvního inkasovaného gólu, ale herně jinak vypadal dobře. Máme ho vyskautovaného, hraje za nároďák a něco umí,“ uzavřel Tomáš Zápotočný.

Příprava (sobota 6. 7. 2024):

SFC Opava – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Branky: 38. Nahuel, 72. Musiolik. Diváci: 1211.

Slezský FC Opava: Babka (46. Richter) – Mootoo (60. Vincour), Pejša (60. Čejka), Janoščin, Hýbl (72. Baloun) – Blecha (46. Omale), Helešic (75. Vladař), Rezek (46. Rataj), Ondráček (75. Whiffen), Málek – Kozák (46. Mužík). Trenér: Tomáš Zápotočný.

WKS Śląsk Wrocław: Leszczyński (46. Loska) – Petrov (75. Wołczek), Petkov, Pokorný, Guercio – Samiec-Talar, Schwarz (62. Olsen), Nahuel, Jezierski (62. Ince) – Żukowski (62. Gerstenstein), Musiolik (75. Bartolewski). Trenér: Jacek Magiera.