Radek Látal přemýšlí o sestavě

Trenér opavských fotbalistů Radek Látal věří, že jeho tým bude dnes úspěšný a na domácím trávníku udolá nebezpečné Ústí nad Labem. Severočeši míří do Slezska s vizitkou týmu, který v úvodních dvou kolech neztratil ani bod, navíc dokázal doma porazit i pražskou Duklu.

„Sílu soupeře respektujeme, víme, že nás nečeká lehké utkání, ale hrajeme doma a povinnost nám velí vyhrát,“ podotkl opavský kouč Radek Látal. „Stejně jako proti Vlašimi chceme hrát od začátku aktivně, samozřejmě více než prvních dvacet minut. Pokud bude naše defenziva pracovat stejně dobře jako Spartě a proměníme nějakou tu šanci, tři bod zůstanou doma,“ poznamenal kouč Slezského FC.

Co se týče sestavy, tak v ní Látal chystá drobné korektury. „Nějaké změny budou, možná nastoupíme se třemi útočníky,“ pousmál se tajemně Látal. Zápas na opavském stadionu má výkop od 16 hodin.

Kamil Papuga: V Hradci nemáme co ztratit

Nováček z Hlučína prožil minulou sobotu domácí kolaps s Třincem, nyní ale prahne po bodovém zisku z Hradce Králové. „Po sobotní debaklu jsme se snažili dobře potrénovat a co nejrychleji zapomenout,“ řekl úvodem asistent Pavla Hajného Kamil Papuga.

„V Hradci se chceme vyvarovat školáckých chyb, kterých jsme se v minulém kole dopustili,“ pokračoval druhý z hlučínských trenérů. Změny v sestavě se dají očekávat. „Ano, k něčemu dojde. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku a hráči, kteří na hřiště půjdou na začátku nebo v průběhu utkání do hry odvedou maximum. Krom změn v sestavě ale měníme i herní rozestavení,“ přiznal Papuga.

Hradec Králové narozdíl od Hlučína vstoupil podstatně lépe. „Domácí jsou favority. My se ale jedeme porvat o dobrý výsledek, nemáme co ztratit, a to může být naše výhoda,“ míní Kamil Papuga. V týdnu se k hlučínském týmu připojila i nová akvizice z ostravského Baníku Tomáš Hrtánek, jenž může hrát jak na postu stopera, tak defenzivního záložníka.

„Zda se objeví v základu, ještě nevíme,“ uzavřel Papuga. Zápas pod Malšovickými lízátky začíná v neděli od 17 hodin.

Kozák v sobotu na Opavě

Útočník římského Lazia Libor Kozák bude v sobotu v hledišti na stadionu v Městských sadech sledovat druholigový duel Slezský FC Opava – Ústí nad Labem. Bývalý fotbalista Opavy má za sebou utkání evropské kvalifikace jednadvacítek mezi Islandem a Českou republikou.

Poté se vrací do Itálie a s největší pravděpodobností zamíří na hostování do druhé italské ligy.
Byl ukončen prodej permic

V Městském informačním centru u Hlásky byl ukončen předprodej permanentek, počínaje utkáním s Ústím nad Labem si zde můžete zakoupit vstupenky. Ty jsou v prodeji do všech sektorů v plné i zlevněné ceně. Předprodej začíná vždy v pondělí týden před utkáním a je ukončen v pátek ve 14 hodin.

Pokud nechcete chodit na domácí utkání s předstihem, je předprodej ideální možností, jak se vyhnout frontám těsně před zápasy. V informačním centru si navíc fanoušci mohou kromě vstupenek zakoupit také celou řadu reklamních předmětů.