Rodák z Blanska totiž před deseti lety přivedl Opavu do první ligy, na svou stranu si tehdy získal fanoušky, kteří si ho zamilovali. Bohužel nepadl si do oka s ukrajinskými majiteli a na vlastní žádost v klubu skončil. Nyní je zpátky, ve čtvrtek poprvé předstoupil před hráče, rozdával kolem sebe pozitivní atmosféru.

„Neberte mě jako spasitele, zachránit Opavu musí především hráči s trenéry. Situace není lehká, ale kdybych nebyl o záchraně přesvědčený, zůstanu doma," řekl Deníku Karel Jarůšek.

O vašem příchodu do Opavy se hovořilo už před dvěma týdny…

Dnes jsme se domluvili na půlroční spolupráci. Vracím se sem po deseti letech a věřím, že i nyní bude naše spojení úspěšné.

Přicházíte jako spasitel?

To je nadnesené. Opavu musí zachránit hráči s trenéry. Samozřejmě, že v tom jedeme ale všichni.

Co rozhodlo o tom, že jste na nabídku Opavy kývl? Váhal jste dlouho?

Váhal. Zjišťoval jsem si, jaká je momentální situace. Není to pro mě jednoduché, protože mám doma šestatřicetiletého nemocného syna, a to taky hrálo v mém rozhodování roli. Řeknu to takhle, kdyby to nebyla Opava, tak nabídku nepřijmu.

Vracíte se vlastně do známého prostředí…

Před deseti lety jsem z Opavy odešel, protože jsem chtěl, což bylo zapříčiněno jinými věcmi. Už bych se k tomu nerad vracel. Tehdejší lidé už tady nejsou. V Opavě se mi moc líbilo, zdejší prostředí, fanoušci jsou maximálně fotbaloví.

Když byl v Liberci jmenován sportovním ředitelem Jan Nezmar, přitáhl do klubu Radoslava Kováče. Chystáte taky nějakou takovou pecku?

(usměje se) Tak to nevím. Bavili jsme se trenéry, že si v úterý znovu sedneme a řekneme si, co by šlo a nešlo.

Doposud měl přestupovou politiku na starosti šéftrenér Daniel Kutty, jak to bude vypadat nyní?

Dan zůstane nadále šéftrenérem. Jak bude naše další spolupráce vypadat, se domluvíme příští týden.

Vy budete mít na starosti hlavně áčko?

Bavili jsme se jen o áčku. Nyní studuju, jaký kádr Opava má. V úterý začneme pracovat, trenér má posily vytipované, jejich příchod je také závislý na finančních možnostech klubu.

Pro opavské fanoušky je váš příchod dobrou zprávou, a to s výhledem na záchranu druhé ligy…

Bude to strašně složité, ale dá se všechno. Kdybych byl přesvědčený, že se to zachránit nedá, zůstal bych doma.

Karel Jarůšek

Narozen: 2. prosince 1952 v Blansku
Hráčská kariéra: ČKD Blansko, TJ Zbrojovka Brno, Dukla Tábor, TJ Zbrojovka Brno, Panserraikos, SV Sparkasse Stockerau, 1. Wiener Neustädter SC, SV Eibenstein
Reprezentace: 15 zápasů, 1 branka
Mistr ligy: 1977/78
Trenérská kariéra: SA Brno, Drnovice, Opava, 1. FC Brno, Rosice, Blansko

Slezský FC má další novou tvář

Kromě nového sportovního manažera má Slezský FC i novou tvář v oblasti marketingu a komunikace. Tuto funkci doposud zastával Jaroslav Kolínek, ten ale z důvodu práce u áčka v této pozici končí. Jeho místo zaujímá Martin Hájek. Do jeho kompetence náleží správa webových stránek, příprava klubového zpravodaje, komunikace s médii a propagace klubu.

Martin Hájek ke své spolupráci s klubem řekl: „Mou prioritou je zvýšení informovanosti fanoušků. Společnost eSports pro klub vytvořila nové webové stránky, které jsou na vysoké technické úrovni. Rád bych své zkušenosti ze sportovní žurnalistiky využil k tomu, aby byly kvalitní i po obsahové stránce. Věnovat se budu také otázce celkové prezentace klubu. Rád si vyslechnu jakékoliv podněty ze strany fanoušků, kteří se na mě mohou kdykoliv obrátit."