„Hráči mají před sebou náročných šest týdnů, ve kterých se ukáže, jak kdo to myslí," řekl úvodem trenér David Vavruška. „Budeme trénovat dvoufázově, a samozřejmě, že krom toho nás čeká celá řada přípravných zápasů," poznamenal trenér Slezského FC.

Čekalo se, že v kabině Slezanů se hned v prvních dnech objeví nějaké nové tváře, opak byl ale pravdou. „Nemám rád nucené přestupy. Musíme přivést hráče na posty, na kterých nás tlačí bota. Chci, aby to byl hotový fotbalista, nejsme ve stavu, kdybychom si mohli dovolit nějaké zkoušky," uvedl čtyřicetiletý šéf opavské lavičky. Případné posily vytipované má. „S případnými posilami v kontaktu jsme. Je to ale o vyšší moci, jsou smluvně vázaní ve svých klubech a my musíme čekat na jejich uvolnění," podotkl David Vavruška.

Ambiciózní trenér je přesvědčený o tom, že i stávající kádr má na víc, než na to, co předváděl během podzimu. „Jsem přesvědčený, že náš tým hrál během podzimu pod své možnosti. Já jsem tady od toho, abych dostal na jaře z hráčů více, než předváděli," řekl trenér, který si také hodně slibuje od fotbalistů, kteří strávili podzim na hostování mimo Opavu. „Dostanou možnost v přípravě, aby dokázali, že na druhou ligu mají. Já osobně jim věřím," zdůraznil David Vavruška.

Ještě pro upřesnění, do béčka byli po podzimu přeřazeni Gebauer, Cudrák, Pomp a Radzinevičius, brankář Otakar Novák pak zamířil do Zlína. Úplným nováčkem je naopak Michal Šenk, který je ve Slezském FC na testech z Blanska. „Domluvili jsme se s trenérem Vavruškou, že v úterý si sedneme a pobavíme se o konkrétních hráčích, které má vytipované," řekl nový sportovní ředitel Slezského FC Opava Karel Jarůšek.

Jak již Deník před nedávnem uvedl, trenér David Vavruška bojoval s vážnými zdravotními problémy pohybového ústrojí. „Řeknu to na rovinu. Já můžu udělat jen to, že nemoc budu držet v šachu a budu s ní bojovat, momentálně je nevyléčitelná," uvedl David Vavruška.

Program přípravných utkání

12. ledna: Žilina - Slezský FC Opava (14.00)
16. ledna: Slezský FC Opava - FC Hlučín (14.30)
19. ledna: Slezský FC Opava - Třinec (10.15)
23. ledna: Piast Gliwice - Slezský FC Opava (12.00, umělá tráva Rybnik)
26. ledna: Trenčín - Slezský FC (10.30, umělá tráva Uherské Hradiště)
29. ledna: Slezský FC Opava - Frýdek-Místek (14.00)

2. února: Tychy - Slezský FC Opava (12.00)
6. února: Sigma Olomouc B - Slezský FC Opava (čas bude upřesněn)
8. - 13. února herní soustředění Luhačovice: (9. února Slezský FC Opava - Dubnica)
16. února: Zbrojovka Brno - Slezský FC Opava
23. února: Slezský FC Opava - Orlová (10.15)