Smolný týden už je v opavské kabině zapomenut. Nyní se již všichni soustředí na dnešní zápas. Sobotní soupeř z Vítkovic hrál loni o záchranu. Exopavská dvojice trenérů Alois Gussmann a Karel Orel od podlahy překopala sestavu a ostravskému týmu to zatím šlape. Dokonce porazil i favorizovanou Jihlavu. „Máme za sebou dvojzápasový výpadek, naše výkony nebyly dobré. Čekají nás Vítkovice, o ničem jiném než třech bodech nemůže být řeč,“ má jasno opavský záložník Zdeněk Partyš a dodává: „Jedině vítězstvím si udobříme naše skvělé diváky.“

Jenomže Vítkovice mají formu, určitě nepřijedou do Městských sadů prodat svou kůži zadarmo. „Nehrají špatně. Myslím si ale, že u nás budou zalezlí a soustředění hlavně na obranu. My na ně musíme vletět a co nejrychleji vstřelit gól. Jedině tak vede cesta k úspěchu,“ poznamenal Partyš. Opava má za sebou hodně nepovedený týden. Přišel rýmařovský zkrat a poté i porážka v Příbrami. „Oba zápasy jsme rozebírali. V Rýmařově jsme vůbec nezvládli roli favorita, byl to smolný zápas, ale i takové k fotbalu patří. Na řadu přišla Příbram, avšak ani tam jsme nepodali zrovna nejlepší výkon. Dozadu to ještě šlo, ale v ofenzivě to hodně skřípalo. Věřím, že již proti Vítkovicím se vrátíme k naší hře,“ doufá exbrněnský záložník.

Trenér Jiří Neček byl po zápase s Příbramí hodně nespokojen s výkonem krajních záložníků a jeho kritika se mimo jiné také týkala výkonu Zdeňka Partyše. „Trenér měl ve všem pravdu. Nehrál jsem dobře. Dát za dva zápasy pouze dva centry je šílená bilance, navíc přitom když naše hra je založena na krajních záložních,“ sypal si popel na hlavu Partyš. Vedle soupeře budou také Opavští bojovat s těžkým terénem. „Už tři dny prší, uvidíme, co to udělá s trávníkem. Snad to nebude podmáčeno hodně, neboť kdybychom museli pouze nakopávat míče, byl by to pro nás určitý hendikep. Jinak mokrý trávník mi vyhovuje, hra je rychlejší a více to jezdí,“ zakončil Zdeněk Partyš. Utkání v Městských sadech má dnes výkop v sedmnáct hodin.