V prvním poločase bylo hostující mužstvo tím lepším na trávníku a vypracovalo si také několik vyložených brankových příležitostí. Ve 20. minutě střílel hlavou Volný, ale těsně minul domácí svatyni.

O pět minut později se tentýž hráč dostal do další veliké šance, ale ani jeho tvrdá střela úspěch nepřinesla. Domácí brankář Chalachan byl na místě. Ve 30. minutě nastřelil hostující František Ničman břevno domácí branky.

Seriál neproměněných šancí zakončil opět Ničman, když tvrdě pálil z bezprostřední blízkosti domácí branky. Gólman Velké Polomi ale vytáhl ze svého repertoáru perfektní zákrok a reflexivně jeho pokus vyrazil. Do šaten tak obě mužstva odcházela za stavu 0:0.

Blíže ke vstřelení gólu ale měli aktivnější hosté. Do druhé půle ale vstoupili aktivněji domácí, kteří si vytvořili mírný tlak, a obraz hry se rázem změnil. Nejdříve hrozila velká Polom sérií rohových kopů a v 63. minutě udeřila. Po rozehrání trestného kopu domácích odvrátila obrana hostí míč pouze k Pavlu Štefkovi, číhajícímu na hranici pokutového území, a ten tvrdou ranou z osmnácti metrů rozhodl o osudu zápasu.

Na jeho střelu neměl gólman Šilheřovic nárok a jen smutně se otočil za balonem, mizícím v síti. Hosté se poté ještě snažili vyrovnat. Jejich úsilí podpořil domácí Kopřiva, který byl po úderu jednoho z hostujících fotbalistů do obličeje v přerušené hře vyloučen.

Šilheřovice ale přesilovku nedokázaly využít a z Velké Polomi si odvezly porážku v poměru 1:0.

„Hosté vstoupili do zápasu sebevědomě. V první půli měli hodně šancí, ale ty neproměnili. Ve druhé půli jsme zlepšili naši hru a v 60. minutě se nám podařilo jít do vedení. Hosté poté ve snaze vyrovnat otevřeli hru, ale gól nedali. My jsme mohli zvýšit po rychlých protiútocích, ale ani naše snaha k brance nevedla,“ hodnotil zápas velkopolomský Emil Chudoba. Hostující strana pochopitelně již tolik spokojena nebyla.

„Měli jsme především v první půli dost brankových příležitostí, ale ty jsme nedali. Proto jsme dnes odešli poražení,“ hledal příčiny prohry hostující asistent trenéra Hudeček.

Velká Polom - Šilheřovice 1:0 (0:0)
Branka: Pavel Štefek
Sestava Velké Polomi: Chalachan – Trojek (55. Musial), P. Kozelský, Ludvík (75. Popek), J. Štefek – Novák, Pončík, J. Štefek, Kopřiva – Chudoba (85. M. Kozelský), P. Štefek
Sestava Šilheřovic: Köhler – Plaček, Jakubec, Kulčár, Chmelař – P. Redzina, R. Redzina, Volný, Bittner (86. Káňa) – P. Ničman, F. Ničman (60. Lasák)

(sel)

Tabulka I.B třídy po 10. kole.