Fotbalový tým Opavy možná v zimě změní trenéra. Současnému kouči Radku Látalovi totiž končí v prosinci kontrakt a o jeho možném prodloužení obě strany ještě nezačaly jednat. Generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik zatím situaci komentovat nechtěl.

„Radek Látal má platný kontrakt do konce kalendářního roku. Podzimní část soutěže končí druhý týden v listopadu. My máme před sebou ještě dvě mistrovská utkání podzimu. Naším hlavním cílem je v těchto zápasech naplno bodovat,“ uvedl Hadamczik.

I podle tohoto vyjádření nelze vyloučit, že Látala nečekají na opavské lavičce poslední dva zápasy. Důvod pro neprodloužení smlouvy je zřejmý. Přece jen se očekávalo, že Opavští budou v tabulce výše. „S tím musím souhlasit. Tento tým má na víc, pět bodů nám určitě chybí,“ nedělá si Látal alibi.

Může se také klidně stát, že bývalý reprezentant využije situace a kývne na nabídku z jiného klubu. Už v létě se totiž Látalovo jméno skloňovalo hned s několika týmy z české i slovenské ligy.

„V současné době bych tohle nechtěl řešit, přes noviny už vůbec ne. Máme před sebou ještě dvě kola a z nich chceme maximální počet bodů,“ zopakoval Látal.

Na přímou otázku, zda by rád v Opavě v práci pokračoval, odpověděl: „Záleží na tom, zda mi Opava nabídne novou smlouvu. Od toho se vše odvíjí. Mužstvo má potenciál, je zde řada mladých perspektivních kluků. Chuť do práce jsem v Opavě rozhodně neztratil.“