Prvních patnáct minut bylo jasně pod taktovkou domácích. Slavia si vytvořila několik slibných příležitostí. Hned ve druhé minutě šel mladík Mařádek sám na branku, ale vystřelil ukvapeně a míč si nenašel cestu mezi tyče.

O deset minut později po chytrém lobu Starečka se do šance dostal Babic, ale ani on nemířil přesně. Pak se hra až moc uklidnila a spadla do podprůměru. Veškeré akce končily na hranici šestnáctky obou mužstev.

Ve dvacáté osmé minutě ale domácí slávisté ukázali, že fotbal hrát opravdu dovedou. Na kolmou přihrávku ze zálohy si do pokutového území naběhl krajní bek Jedlička. Sám mohl zleva střílet, ale místo toho našel nadýchaným centrem na pravé straně úplně volného Fajkuse a ten hlavou trefil přesně šibenici.

Pak si ale vzal fotbal opět dovolenou a příliš pohledných akcí nenabídl. Do druhé půle vstoupili hosté s jasnou snahou vyrovnat. Hned dvě minuty po přestávce nepohlídala domácí obrana střídajícího dorostence Krumholce, ale ten z metru střílel vedle.

Devětašedesátá minuta patřila opět Slavii. Mokré Lazce odvrátily domácí střelu na roh. K míči se postavil Babic, nacentroval do malého vápna a hostující obránce si balon srazil do vlastní branky: 2:0.

V poslední desetiminutovce si ještě oba týmy vytvořily několik brankových šancí. Domácí Jedlička šel sám na gólmana, ale nedal. Hosté zahrozili ze standardních situací. Po jedné z nich se dostal k odraženému míči lazecký Šindelář, ale jeho tvrdou střelu vytlačil brankář Fišer na tyč a na roh. Slávisté si pak závěr utkání, který byl z obou stran trochu nervóznější, pohlídali.

„Z pohledu diváka to asi žádné pokoukání nebylo,“ začal své hodnocení gólman Slávie Dalibor Fišer „Po několika zápasech, kdy jsme hráli opravdu pěkný fotbal, se nám zas až tak herně nedařilo. Pohlídali jsme si Martina Rozhona, kerý se za celý zápas k ničemu kloudnému nedostal. Dali jsme krásnou první branku, pak nám to tam spadlo ještě jednou a tři body jsou doma,“ uzavřel Fišer.

„To byl nejhorší výkon za celé mé působení v Mokrých Lazcích. Chybělo nasazení, bojovnost, chuť do hry. Jako bychom přijeli na výlet. Takový tragický výkon se už nesmí opakovat,“ kritizoval hru svého mužstva hostující kouč František Marec.

Slavia Opava - Mokré Lazce 2:0 (1:0)
Branky: 28. Fajkus, 69. vlastní
Slavia Opava: Fišer – Otýpka – Stoniš, Haas, Jedlička – Philipp (87. Šusták), Babic, Stareček, Fajkus – Kukošek, Mařádek (76. Moc)
Mokré Lazce: Golinský – Černý, Rozhon, Bitta, Onderka – Pospěch (46. Krumholc, 75. Baránek), Garba (80. Tulej), Adamčík, Šindelář – Poštulka, Žurek

(hab)

Tabulka I.A třídy po 12. kole.