Po úspěšných dvou zápasech na hřištích soupeřů se fotbalisté opavské Slavie představili na domácím trávníku, čekal je tým ze spodních pater tabulky Hať. „Věděli jsme, že to bude složité utkání, což se nakonec potvrdilo,“ řekl úvodem jeden z domácích trenérů René Černohorský. Diváci viděli od prvních minut dobrý fotbal, jako první dali o sobě vědět hosté z Hatě, když dali gól, který ale nebyl pro ofsajd uznán.

Hned nato ještě trefili tyč Starovičem, vzápětí se na druhé straně opřel do míče Babic a jeho tečovanou střelu zastavila tyč Obrusníkovy branky a poločas skončil 0:0. „Hráli jsme s větrem, avšak místo častější střelby jsme až zbytečně moc kombinovali a gólmana Obrusníka vážněji neohrožovali,“ zlobil se Černohorký. Ukazatel skóre se poprvé měnil v 51. minutě. Po chybě Otipky se k míči dostal Ondřej Bortlík a nekompromisně pod padajícím brankářem Fišerem poslal Hať do vedení.

Deset minut na to zahrávali domácí rohový kop. Na míč nejvýše vyskočil Otipka a přesnou hlavičkou odčinil své předchozí zaváhání - 1:1. Dokonalý obrat nastal po lobu Marka, který přehodil vyběhnuvšího gólmana – 2:1. Slavii tento gól nakopl a mohla své vedení pojistit. Phillip a po něm Kowalski ale neuspěli, gólem neskončila ani tvrdá rána Kopeckého, kterou zastavila tyč. Hať se ale nevzdala a Kliment vyrovnal, to utekl po pravé straně domácímu obránci Chmelovi.

Hosté nakonec sahali i po vítězství. V samotném závěru totiž běžel zcela sám na Fišera Ondřej Bortlík, ale opavský gólman ho vychytal. „Mohli nakonec vyhrát oba týmy. Myslím si, že remíza je nakonec spravedlivá,“ řekl hostující útočník Ondřej Bortlík a René Černhorský jeho slova potvrdil a dodal: „Zbytečně jsme ve dvou domácích zápasech ztratili čtyři body, které nás mohou v budoucnu mrzet.

Slavia Opava vers. Hať 2:2 (0:0)

Branky: Otipka, Marek - O. Bortlík, Kliment

Opava: Fišer – Kořistka, Kokošek, Otipka, Chmel – Moc (46. Phillip), Babic, Marek, Mikulinec (60. P. Čelůstka) – Kopecký, Kowalski

Hať: Obrusník – D. Maier, M. Bortlík, Kegel, Paskuda – Macháček, Pacult, Starovič (80. Pěntka), O. Bortlík – Kašuba (88. Gazdík), Kliment.