„Konečně po dlouhé době jsem měl po kupě celý tým,“ radoval se trenér domácích Martin Greipel. Lépe zápas načala slavkovská družina. Už po šesti minutách se ve velké příležitosti nacházel Gavenda, ale vystřelil jen těsně okolo pravé tyče brankáře Litultovic.

O chvíli později tentýž hráč vyslal uličkou Bindera, který však ideálně nezakončil. Iniciativa Slavkova ovšem sklidila kýžené ovoce v 39. minutě, kdy Gavenda obral hostující obranu na dvaceti metrech od jejich brány o míč a postupoval dále sám a skóroval pod zasahujícím brankářem. Vzápětí se odhodlal přibližně z pětadvaceti metrů vypálit Mrůzek. Jeho krásnou střelu však brankář bravurně zneškodnil.

Hned v úvodu druhého poločasu se prezentovali tlakem hosté, ale z pěti rohů během pár minut nic nevzešlo. Naopak udeřilo na opačné straně. Zavřel se probojoval do vápna a vystřelil. Na první pokus byl gólman výtečný, jenže s dorážkou Bajgara už nemohl nic udělat ani on.

Následující minuty nabídly pěkný hurá fotbal nahoru dolů se šancemi na obou pólech této fotbalové šachovnice. Asi největší příležitost ve zbytku zápasu zahodil Kostera. Postupoval totiž sám, ale napoprvé úspěšný nebyl. Ani Javorského střela ze skrumáže potom další změnu skóre nepřinesla a Slavkov po dlouhé době dokázal bodovat.

„Zasloužili jsme si vyhrát a díky bojovnosti Slavkov také získal tři body. Po páteční schůzce přišly na řadu nějaké změny a šlo vidět, že hráči se chtěli o místo v základu porvat,“ posloužil dalšími informacemi Martin Greipel.

„O dobrý výsledek jsme se připravili vlastními chybami v obraně. Byla to škoda, protože ve druhém poločase Raida spálil tři velké tutovky a posledních třicet minut jsme měli domácí pod tlakem,“ soudil kouč Litultovic Tomáš Leifert. Jeho tým tak ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních nevstřelil ani branku.

Slavkov B - Litultovice 2:0 (1:0)
Branky: 39. Gavenda, 55. Bajgar
Sestava Slavkova: Kunz – Beck, Kapitán, Mrůzek, Marek – Bajgar, Binder, Schneider (75. Kostera), Gajdoš – Gavenda (46. Gilík), Zavřel (60. Javorský)
Sestava Litultovic: Štajner – Nádeníček, Honig (73. Šojer), Raschka, Tesař – A. Haas, Dörer, Kinšt, Korbel – Raida, Procházka (55. Tyburec)

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 9. kole.