Vždyť už ve druhé minutě rozvlnil síť hostující brány Gajdoš. Mrůzek poslal míč z přímého kopu za obranu soupeře, kde si počíhal slavkovský střelec a hlavou upravil na 1:0.

Domácí na to v první půli pořádně dupli a gólů mohlo být daleko více. Krumer, Marek ani dvakrát Javorský však převahu Slavkova gólově nevyjádřili. „Kdybychom v úvodní pětačtyřicetiminutovce proměnili všechny naše šance, mohlo to být klidně 4:0 a zápas byl rozhodnut,“ deklaroval trenér domácích Martin Greipel.

S nepříznivým stavem se ale Žimrovice v druhé půli popasovali na podtrženou jedničku. Hlavička Pavla Škrobánka nejprve v 58. minutě mířila těsně vedle, avšak o sedm minut později si tentýž hráč vše vynahradil, když dorazil do brány odražený míč.

O 120 sekund nato se Žimrovičtí prokousali do vedení. Šustek se na sedmnácti metrech od Klementovy svatyně odhodlal ke střele a jeho projektil skutečně trefil cíl. Žimrovický náskok následně mohl navýšit Martínek, ale slavkovští obránci stačili vykopnout balon z brankové čáry.

V 70. minutě to vypadalo, že se nad Greipelovou družinou začaly stahovat černá mračna. Gajdoš byl zezadu faulován, ovšem neudržel nervy na uzdě a viníkovi oplácel. Rozhodčí však pro jeho chování neměl pochopení a ukázal mu červenou kartu. V nastaveném čase byl pak v šestnáctce nedovoleně zastaven Javorský a Bajgar penaltu zúročil. Utkání tedy skončilo remízou 2:2.

„Když nebudeme proměňovat tutové šance, nemůžeme vyhrát. S hrou mého mužstva jsem ovšem spokojen. Fotbal byl pěkný. Remíza je asi spravedlivá,“ hodnotil kouč Greipel. Jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž poté dodal: „Územní převaha byla na naší straně. Neproměnili jsme také několik gólovek, proto se zrodila remíza.“

Slavkov B - Žimrovice 2:2 (1:0)
Branky: 2. Gajdoš, 90. z pen. Bajgar – 65. P. Škrobánek, 67. Šustek
Sestava Slavkova B: A. Klement – Mrůzek, Kapitán, Marek, Gilík (80. Beck) – Cahel (61. Vícha), Javorský, Schneider, Gajdoš (70. ČK) – Gavenda (51. Bajgar), Krumer
Sestava Žimrovic: Banetka – M. Kříž, Péter, Gajdoš, Vícha – Ondřej (70. Eller), Šustek, Melecký, K. Škrobánek – P. Škrobánek (89. Podešva), Martínek