Většina týmů z nižších tříd Moravskoslezského kraje začíná přípravu až za pár týdnů. Vedoucí celek I. B třídy je však na tom možná trochu překvapivě opačně. Přípravu začal již 8. ledna. „Je to tak. Začali jsme skutečně docela brzo, ale s tím se nedá nic dělat.

V pátky budeme trénovat ve slavkovské tělocvičně. V úterky a neděle pak naopak budeme venku,“ konstatuje na začátek slavkovský trenér Tomáš Onderka.

Také seznam přípravných utkání před druhou částí sezony již má Slavkov kompletní. „Sehrajeme celkem pět přípraváků. Postupně se utkáme s Oticemi, Hradcem nad Moravicí, Opavou 2004, Velkými Hošticemi a na závěr s Hájem ve Slezsku,“ říká slavkovký lodivod a pokračuje:

„Nesmím opomenout ani herní soustředění. To se však bude konat přímo v našich slavkovským podmínkách. Bude v termínu od 18. do 20. února. A právě zde se budeme chtít nejvíce zaměřit na fyzickou kondici.“

Jelikož se Slavkov aktuálně nachází zcela suverénně již na zmiňované první příčce, tak se i proto nedají v zimním přestupovém termínu očekávat nějaké velké rošády v kádru.

„Máme velice dobrý kádr, tak se určitě nebude nic měnit. S žádným hráčem o eventuálním příchodu skutečně nejednáme. Chceme dosáhnout na postup s hráči, které nyní máme k dispozici,“ říká na závěr kouč Tomáš Onderka.

Daniel Bartonec