„Gólů sice dostáváme dost, ale jsme v přípravě, zkoušíme různé varianty a ani sestava zatím nebyla na žádný zápas kompletní,“ říká kouč Slezanů Josef Mazura. „Docela se potýkáme se zraněnými, navíc se nám nevyhnula ani vlna chřipky,“ doplnil trenér, kterému vypadli Kolínek, Novák, Švrček, Binar, Knapp a Halaška. Zdravotní problémy se nevyhnuly ani Partyšovi, Cigánkovi a Klesnilovi.

V následujícím týdnu přejdou Opavští na herní věci. „Musíme popracovat na věcech, které děláme špatně. Zaměříme se také na obrannou fázi, pokud chceme být úspěšní, je třeba odehrávat zápasy s nulou vzadu,“ podotýká zkušený trenér.

V přípravě zatím Opavští odehráli šest utkání, s bilancí tří vítězství a stejného počtu porážek. „Třeba proti Třinci jsme dostali v prvním poločase lekci z důrazu a agresivity, druhá půle už byla lepší,“ vrací se k jednotlivým duelům Mazura. „Naposledy se Šaľou jsme sice prohráli, ale první půli jsme zvládli, bohužel i přes několik šancí se nám podařilo vstřelit jen jednu branku.

Druhý poločas už tak úspěšný nebyl. Inkasovali jsme laciné branky, což by se stávat nemělo,“ zlobí se opavský stratég.

Jasnou prioritou Slezanů je bezesporu návrat do druhé ligy, o ničem jiném nemůže být ani řeč. V této souvislosti se spekuluje i o možných zimních posilách Slezského FC. Začátkem února to vypadalo, že v Městských sadech zakotví František Metelka, ten ale nakonec zakotvil ve druhé polské lize.

„Posily zatím neřeším. Tohle mužstvo má kvalitu, což se jasně ukázalo během podzimu,“ podotkl Josef Mazura. Přesto jedna velká posila se mu pro jaro chystá, a to Lumír Sedláček, jenž celý podzim promarodil.

„Na spolupráci s Lumírem se těším. Mě osobně překvapil svým přístupem. Maká na sobě, je na něm vidět, že se chce co nejrychleji vrátit na hřiště. Lékařské prohlídky mu zatím vycházejí dobře. Věřím, že v dubnu už bude za nás hrát,“ zakončil Josef Mazura.

Vzhledem k tomu, že Slezský FC hraje pouze MSFL, jeho příprava se protáhne až do sedmadvacátého března.

Opava v přípravě
Šaľa – Slezský FC Opava 3:2 (0:1). Branky Opavy: 1. Chmelíček, 66. Klesnil
Slezský FC Opava – Real Lískovec 6:3 (5:2), 1. Zapletal, 7. Partyš, 19. Partyš, 21. Chmelíček, 31. Chmelíček, 84. Wirth (penalta)
Slezský FC Opava - FK Fotbal Třinec 2:3 (1:3), 15. a 82. Vyskočil
Slezský FC Opava – Bogdanowice 5:1 (2:1) Branky: 15. Klesnil, 25. Chmelíček, 63. Neubert, 75. a 81. Zapletal
Sigma Olomouc – Slezský FC Opava 3:1 (2:1), 4. Halaška
Slezský FC Opava - Nový Jičín 3:0 (0:0) Branky: 58., 60., 66. Klesnil