O tom, že se tak stane, se vědělo dlouho dopředu. Její oficiální jmenování do funkce předsedkyně představenstva muselo projít valnou hromadou a následně volbou v novém představenstvu.

„Cíl zůstává jasný, musíme vybojovat druhou ligu, třetí Opavě nesluší,“ řekla těsně po svém jmenování nová šéfka SFC. „Vím, že někteří lidé byli mým příchodem do fotbalu zaskočeni, ale věřím, že už se s tím srovnali,“ pousmála se Pavla Brady.

Už před pár týdny hovořila o tom, že chce zprůhlednit vztahy mezi městem a fotbalovým klubem. „Podle mého názoru nejsou ideální,“ podotkla Brady, která osobně navštívila i poslední dvě vystoupení Slezského FC na domácím trávníku. Viděla vítězství nad béčkem Jihlavy, ale také sobotní prohru s HFK Olomouc.

„Proti Jihlavě jsme nedávali šance, s Olomoucí to bylo špatné, tedy až na posledních patnáct minut. Kdybychom takhle hráli celý zápas, neprohrajeme,“ je si jista šéfka Slezského FC Opava.

Ženy ve vedení fotbalu nejsou příliš častým jevem, na druhé straně taková Karren Brady vytáhla svého času Birmingham City ze třetí ligy až do Premier League. „Opavští fanoušci by rádi viděli Opavu určitě v první lize, ale je třeba brát v potaz například finanční možnosti klubu,“ podotkla Pavla Brady. Je pravda, že od dob Kaučuku opavský fotbal generálního partnera neměl, pomineme-li ukrajinské majitele, po kterých přišla apokalypsa.

„Městu by se určitě ulehčilo, ale na druhé straně je dnes těžké najít schopného a strategického partnera, kterému můžete důvěřovat a klub svěřit. Zkušenosti z minulosti jsou pro nás dostatečným varováním,“ řekla Pavla Brady v narážce na již zmiňované ukrajinské majitele.

Předsedkyně představenstva se vyjádřila i k dalším možným změnám: „Nepředbíhejme. Musíme se nejdříve seznámit s chodem klubu. Zatím máme jen informace zvenčí. Potřebujeme například nastudovat hráčské smlouvy, ať například víme, kolik hráčů vlastníme a za jakých podmínek.“