Zápas ale pro ně zrovna idylicky nezačal. Mezlík špatně odhlavičkoval a Salák zhruba ze čtyřiceti metrů nachytal brankáře Nováka na hruškách – 0:1.

Slezané byli na kolenou. Ovšem jen do jedenácté minuty. Barteska uvolnil Halašku, který vyrovnal. Ještě předtím ale autor branky v jasné pozici trefil pouze boční síť. Domácí se začali zvedat, avšak k vidění byl fotbal s řadou nepřesností.

Další šanci ke změně skóre měl Barteska, gólman Ilizi jeho ránu vyrazil na rohový kop. Na druhé straně využil slabší chvilku stoperů Salák, řítil se zcela sám na Nováka, avšak míč poslal vedle tyče. V další gólovce Sokolova se ocitl Podrazký, vedlo se mu stejně jako Salákovi. Ve 41. minutě zahrávali žluto-modří rohový kop Partyšem, na centr si naběhl Barteska a střelou z první získal domácím vedení.

Ve druhém poločase byla k vidění řada zajímavých momentů. Ten v 55. minutě skončil gólem. Střídající Zapletal zahrával trestný kop, balon posadil přímo na hlavu Šultese a Ilizi byl bez šance – 3:1.

Opavští ožili, ovšem přišla 65. minuta a v ní tvrdá rána Jirouše, kterou Novák našel až za svými zády. V 73. minutě bylo pořádné horko v šestnáctce Sokolova. Kiša nasadil ke slalomu, obešel dva hráče a orazítkoval levou tyč.

Sokolovští prahnoucí po vyrovnání se snažili tlačit dopředu, Opava ovšem tentokrát makala do posledních sekund, hráči závěr odjezdili a odměnou jim za to byly tři body.

„Viděli jsme mimořádně napínavé a kvalitní utkání, které se muselo divákům líbit,“ začal s hodnocením utkání trenér Sokolova Martin Hašek. „Jsem nespokojen s defenzivou našeho týmu, dostali jsme tři branky, a to je moc. I když jsme si vytvořili řadu šancí, jsme dnes bez bodového zisku,“ hlesl Hašek.

„Přijelo k nám mimořádně silné mužstvo. Věděli jsme, že to je těžké utkání, které se pro nás vyvíjelo se pro nás moc špatně. Dostali jsme gól po individuální chybě. Naštěstí se nám podařilo otočit zápas do poločasu. Ve druhém poločase jsme dali rychlý gól, pak naše hra přestala fungovat. Soupeř si vytvořil šance. Příchodem Dušana Půdy, který se stáhl mezi stopery jsme si závěr pohlídali,“ vydechl si domácí kouč Radek Látal.

Slezský FC Opava - Sokolov 3:2 (2:1)
Branky: 11. Halaška, 41. Barteska, 57. Šultes – 2. Salák, 65. Jirouš. Rozhodčí: Adámek – Filgas, Gallo. Žluté karty: Partyš, Barteska, Kolínek – Čada, Čupr, Hrabáč. Diváci: 1700

Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Horka, Jelínek – Partyš, Barteska (55. Zapletal), Metelka, Kiša (81. Půda) – Šultes, Halaška (90. Neubert)
Sokolov: Ilizi – Kaplan, Hrabáč (84. Urban), Kura, Čupr – Podrazký, Šmerda (64. Habal), Čada, Vaněček (84. Dcuhnič)– Salák, Jirouš