Dopomoci k tomu mají nové posily – hlavně pak ta největší - Lumír Sedláček, opavský odchovanec s téměř dvoustovkou prvoligových startů. Sedláček, patřící stále ještě polským Gliwicím sice s Opavou trénuje, ale podepsanou smlouvu stále nemá.

„Mám do konce června platný kontrakt v Polsku,“ vysvětlil Sedláček.

Více svůj možný návrat do Opavy nechtěl komentovat. Vše ale nasvědčuje tomu, že se tak stane během tohoto týdne. „Lumír bude pro nás velkou posilou,“ řekl generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik.

Společně se Sedláčkem se na prvním tréninku hlásili také obránce René Formánek, záložník Ondřej Čtvrtníček a útočník Aleš Chmelíček, všichni tři naposledy hrající za ligové Slovácko. S týmem trénuje i zkušený záložník Lubor Knapp, který hrával za polskou Odru Wodzislav, Trenčín, Vítkovice, Plzeň nebo Baník.

V kabině nechyběl také druhý nejlepší střelec MSFL Dušan Žmolík.

Šanci poprat se o místo v sestavě dostali také vlastní odchovanci: Tkadleček, Pomp, Škrobánek, Binar a Ihnatišin. „Někteří hráči jsou u nás na zkoušce, s některými jsme předběžně domluveni. Mužstvo se bude postupně tvořit pro podzimní část soutěže,“ pokračoval generální manažer.

Trenér Josef Mazura by rád v týmu udržel Zdeňka Klesnila a záložníka Zdeňka Partyše, který ale má několik nabídek z vyšších soutěží. Pokračovat by měl David Korčian. „O Partyše a Klesnila máme zájem. Jejich další setrvání v klubu je věcí jednání,“ řekl Hadamczik.

Nad dalším osudem Partyše visí ale velký otazník. Brněnský rodák měl původně nakročeno do Viktorky Žižkov, nyní se ozval Hradec Králové. „V Opavě mi končí poslední červnový den smlouva, jednání se nebráním. Nabídka z Hradce je ale zajímavá,“ řekl rychlonohý záložník.

Ještě pro upřesnění. V Opavě skončili Bíro, Gonda, Nepožitek, Přecechtěl a Mezlík.