Opava s několika vynucenými změnami v sestavě, kdy ze základu chyběli Víšek s Kišou diktovala tempo hry na trávníku, měla míč častěji na svých kopačkách a častěji se dostávala na dostřel Lipčákovy svatyně.

První střelu svěřenci Jiřího Nečka vyslali v 7. minutě. Šultesova rána ale trefila pouze brankáře. I další příležitost měl Šultes, tentokrát pálil po nahrávce Partyše nad. Na druhé straně se Třinečtí zazlobili ve 27. minutě. Macečkova hlavička naštěstí cestu mezi tyče nenašla.

O tři minuty později se již diváci dočkali gólu. Šalamoun poslal v šestnáctce k zemi Halašku a sudí Býma ukázal bez rozpaků na značku pokutového kopu. Penaltu kapitán Kolínek zkušeně přetavil ve vedoucí branku.

Slezský FC ožil a do poločasu měl ještě dvě šance. Nejdříve pálil do středu branky Barteska a ve 40. minutě vystrašil Lipčáka nebezpečnou hlavičkou po centru Partyše Půda. Slovenský gólman míč vytáhl mimo.

V úvodu druhého poločasu se opět hnala Opava dopředu. Jenomže paradoxně inkasovala. Malíř udělal z domácích obránců solné sloupy a po pěkné individuální akci vyrovnal. Hra poté upadla a na Slezský FC jako by padla deka, v její hře se objevila celá řada nepřesností. I tak měli ale Nečkovci šance, bohužel koncovka v jejich podání byla žalostná.

V 63. minutě Halaška místo přihrávky na volného Bartesku volil zakončení. Mladý útočník selhal i v dalším případě, když trefil Lipčáka. Nebezpečně vypadala i rána Partyše, za kterou se brankář jen ohlédl. V 81. minutě přišel pro Opavské šok. Halaška se nechal odstavit, Malíř se dostal k míči, odcentroval na Macečka, a ten s notnou dávkou štěstí vstřelil vítěznou branku zápasu.

V závěru se domácí snažili o vyrovnání, bez úspěchu. „Jsem maximálně spokojen. I když první poločas byl z naší strany katastrofální, kde bylo na vystřídání minimálně pět hráčů,“ začal hodnotit utkání trenér Třince Miroslav Kouřil.

„Za druhý poločas si už zasloužíme pochvalu. Šlo cítit, že soupeř má méně sil. Obětovali jsme pohár, a to se vyplatilo,“ mnul si ruce trenér Třince.

„První půle byla v naši režii. Kdybychom dali gól na 2:0, mohlo být rozhodnuto. Bohužel jsme ve druhém dějství dovolili individuálními chybami Třinci dvakrát skórovat a bylo rozhodnuto,“ smutnil Neček.

Slezský FC Opava – Třinec 1:2 (1:0)
Branky: 30. Kolínek (penalta) – 52. Malíř, 82. Maceček. Rozhodčí: Býma – Chytil, Gallo. Žluté karty: Mezlík, Jelínek, Šultes – Martinčík, Šalamoun, Lisický, Chlebek. Diváci: 2 108.
Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Horka, Jelínek (84. Krčmařík) – Cigánek – Partyš (90. Neubert), Barteska, Šultes – Půda, Halaška (85. Robin Wirth)
Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek (46. Hupka), Zítka, Martinčík – Malíř, Šalamoun, Ceplák (46. Ďurica), Eismann – Doubek, Maceček (82. Veselý)
Tabulka 2. fotbalové ligy po šestém kole.