Tou první, nejvíce patrnou, je změna velikosti permanentky. „Permanentka bude mít rozměr 67 x 99 mm a bude tedy o něco menší, než občanský průkaz,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Ondřej Ludvík a dodal:

„Stejně jako loni bude permanentka zalaminovaná, ke zmenšení nás vedla zejména její lepší skladnost v dokladech nebo peněženkách.“ S novou sezonou jde ruku v ruce také grafická podoba permanentky.

„Veškerá grafika pro nadcházející sezonu má jednotný vzhled. Hlavní je svislý nápis SFC, který přechází do vodorovného 09/10, důležitým prvkem grafiky je také fotbalová branka a hráč oblečený do opavského dresu s míčem,“ uvedl Ludvík a pokračoval:

„Vždy je těžké určit, kterého hráče do grafiky zapracovat, aby se ostatní necítili ukřivděni. Proto je hráč vidět pouze od pasu dolů.“ Dominantní je pro plakát žlutá barva doplněná modrými nápisy. Permanentky a akreditace jsou pak odlišeny barevně. Oproti dřívějším sezonám bude stadion rozdělen na čtyři části – tribunu A, tribunu G spolu se sektory F7-F9 (kotel domácích), tribunu H se sektory F1-F6 a sektor pro hosty.

Permanentka na sezonu 2009/2010.

„Hlavní vchod bude sloužit pro tribunu H a sektory F1-F6, vchod od řeky pak pro tribunu A a tribunu G se sektory F7-F9,“ uvedl Ludvík a prozradil, proč se stadion rozdělil: „Chápeme, že to bude pro diváky určitá komplikace, protože někteří budou muset stadion ke svým oblíbeným místům obcházet. Důvodem rozdělení je zvýšení bezpečnosti na stadionu, které vyžaduje po všech klubech Českomoravský fotbalový svaz. “

Permanentky na tribunu A budou mít žlutou barvu, do sektorů G, F7-F9 modrou a do sektorů H, F1-F6 pak červenou barvu. Vstupenky budou v totožných barvách, zlevněné vstupenky pak budou v barvách kontrastních – k modrým oranžové a k červeným zelené. Na tribunu A se zlevněné vstupenky neprodávají, hlavní tribuna je také jedinou, kde jsou permanentky i vstupenky vydávány na jednotlivá místa. Další akreditace využívají žluto-oranžovou (VIP GOLD), šedou (VIP SILVER), hnědou (parkovací karty) a fialovou (novináři) barvu.

Prodej permanentek bude probíhat na sekretariátu klubu denně od 9 do 12 a od 13 do 15:30, mimo uvedenou dobu je možná individuální domluva na čísle 553 616 393. Permanentky budou v prodeji také v Městském informačním centru, kde však nepořídíte ty na hlavní tribunu.

„Vstupenkový systém bohužel není on-line, proto není možné permanentky na hlavní tribunu, které jsou prodávány na konkrétní místa, prodávat jinde, než na sekretariátu,“ řekl Ludvík. Ceny zůstávají stejné, jako v minulých sezonách – 675 Kč na hlavní tribunu a 525 Kč na zbylé tribuny.

Majitelé loňských permanentek na hlavní tribunu budou mít svá místa blokována do 28. července, poté budou volná místa uvolněna k prodeji.

Soutěž o permice

Opavský a hlučínský Deník ve spolupráci se Slezským FC Opava pořádá soutěž o tři permanentní vstupenky na domácí zápasy SFC Opava pro podzimní část druhé fotbalové ligy. Na fotografii je grafické znázornění permanentní vstupenky.

Otázka zní, který hráč je na ní vyobrazen. Správné odpovědi zasílejte do 30. 7. 2009 (do 10 hodin), a to buď emailem na sport.opavsky@denik.cz a nebo formou SMS na 606 666 503.

Upozornění! Každý soutěžící může poslat pouze jednu odpověď. Nutné je také napsat své jméno a přijmení. Šťastní výherci si mohou místa sami vybrat.