Jeden dílčí úspěch nováček slavit může, do kádru prvního týmu se mu podařilo zapracovat hned tři mladé hráče. Hlavně o právě skončeném podzimu je následující rozhovor se sportovním ředitelem Slezského FC Danielem Kuttym.

Opava končí po podzimu na sedmém místě, na nováčka solidní počin, ale výborným vstupem do soutěže jste namlsali určitě fanoušky i sebe…

Před sezonou bych sedmé místo bral všemi deseti. Kádr se tvořil za pochodu, hráči přicházeli v průběhu přípravy, mužstvo nemělo čas dobře se sehrát, o to překvapivější byly naše výsledky. Navíc stálo při nás i štěstí. Pak přišel nepovedený závěr, který celý dojem pokazil, jsme si vědomi, že to mohlo být lepší.

V čem vidíte příčiny pokaženého závěru podzimní části?

Je třeba si uvědomit, že letošní ročník druhé ligy je extrémně vyrovnaný. Až na Sezimovo Ústí jsme herně nepropadli. V některých chvílích se od nás odvrátilo i štěstí, byli jsme tvrdě trestáni za hloupé chyby. V momentech, kdy se utkání lámalo, jsme nezvládli klíčové okamžiky, ve sportu rozhodují maličkosti, a to se prokázalo i v našem případě. Nejvíce mě mrzí domácí porážky, opavský divák si nezaslouží, aby tým na vlastním stadionu prohrával.

Opava měla problémy s disciplínou. Být nejtrestanějším týmem celé soutěže není nejlepší vizitka…

Je pravda, že některé karty byly z kategorie zbytečných. Hráči potom chyběli, ale tento jev nás trápil hlavně v první polovině podzimu. Byli jsme nuceni sáhnout k určitým opatřením. Poté se už disciplína zlepšila. Karet ale bylo opravdu mnoho.

Opava začala konečně opět sázet na vlastní mladé, to jsou asi ta největší pozitiva…

Jednoznačně. To je směr, kterým musí Opava jít. Do zranění hrával v prvním týmu Pomp, o místo si říká Swiech, totéž platí o Binarovi. Největší výkonnostní skok prodělal Matěj Hrabina. Přeřadili jsme ho přímo z dorostu, on se chytil, svou dobrou výkonnost si udržoval a ukázal, že tato cesta, kterou jsme se dali, je správná.

V sedmi kolech, ve kterých nastoupil, ani v jednom utkání nezklamal. Je to i vizitka trenérů áčka, kteří se nebáli těmto hráčům šanci dát. V béčku se navíc rozehrál Honza Schaffartzik, další Opavák. Na těchto všech příkladech se ukázalo, že rezervní tým plní svůj účel výborně. Jako pozitivní bych označil i příchod obou útočníků, Tomáše Mrázka a Tomase Radzinevičiuse.

Podzim skončil, některým hráčům končí smlouvy, jiní jsou v Opavě na hostování. Vy už asi máte v hlavě kádr pro jaro…

Ke změnám dojde. Někteří hráči skončí, místo nich přijdou noví, kteří by je kvalitativně měli nahradit. Konkrétně jmenovat ale nechci. Jednání teprve probíhají. Co se týká příchodu, máme vytipované jak mladé talentované hráče z nižších soutěží, tak i zkušené fotbalisty, kteří třeba mají i k Opavě vztah.

Můžete být konkrétnější alespoň v případě Tomáše Mrázka nebo Martina Blahy?

Začnu u Martina. S ním i se Sigmou jsme předběžně domluveni na další spolupráci. U Tomáše Mrázka je to jiné. Třinec má na něj zájemce. Samozřejmě, že i Opava by ho ráda na přestup získala. Pokud by ta možnost byla, šli bychom do toho.

Po sobotním zápase s Brnem diváci křičeli Mazura, ven…

Trenér Josef Mazura tady odvedl kus velké práce. Není proto důvod sahat ke změně na trenérském postu.