Bývalý hráč Vlašimi má na svém kontě i čtrnáct prvoligových startů.

„Chci pravidelně hrát, nabídku Opavy jsem uvítal,“ řekl Deníku Lukáš Křeček, který již ve Slezské metropoli absolvoval dopolední trénink a ve středu by měl nastoupit k přípravnému duelu s Mikulovicemi (zápas má výkop v 16 hodin).

Krom Opavy o jeho služby usilovala také Viktorka Žižkov. „Preferoval jsem Opavu, už kvůli vynikajícím divákům a pěknému stadionu,“ svěřil se čtyřiadvacetiletý záložník, který v neděli hovořil o své pozici v týmu i s trenérem Mazurou.

Do Opavy přichází z ligového Brna, sešup o dvě soutěže níže jako degradaci nebere. „Hrál bych v Brně nejspíše za rezervu, která hraje stejnou soutěž jako Opava. Ta ale jede tvrdě za postupem. Sice se zatím jedná o půlroční hostování, ale rád bych si v Opavě zahrál i druhou ligu,“ poznamenal Lukáš Křeček.

„Po dohodě s trenérem Mazurou jsme se tento krok rozhodli udělat. Za trenéra Beránka hrál Křeček pravidelně ligu, my jsme tím zkvalitnili naše defenzivní řady,“ řekl k příchodu nové akvizice generální manažer SFC Opava Pavel Hadamczik.