„Jarda Kolínek je člověk, který k opavskému fotbalu patří, je symbolem klubu a taky v něm bude nadále působit. Předběžně jsme domluveni, že povede jako hlavní trenér opavské béčko,“ řekl nový sportovní ředitel Slezského FC Opava Daniel Kutty.

V kabině nebyl ani další zkušený plejer Lumír Sedláček, ten ale dostal den volna, protože se ve čtvrtek vracel z dovolené. „Odpoledne se půjdu proběhnout a v pátek normálně začnu s přípravou,“ hlásila v současné době největší hvězda Slezského FC Opava Lumír Sedláček.

V nejbližších dnech by se měly v opavské kabině objevit další nové tváře. „Potřebujeme nutně útočníka, tady nás opravdu tlačí bota,“ přiznal sportovní ředitel Slezského FC, obzvlášť poté, co Klesnil údajně zamířil na testy do slovenského Ružomberku. Opava by se v nejbližších dnech měla domluvit na nových kontraktech se Zdeňkem Partyšem a Robinem Wirthem.

„Máme zájem i o Lukáše Křečka. S hráčem jsme domluveni, nyní je potřeba najít společnou řeč s Brnem,“ dodal Kutty s tím, že odchod Václava Zapletala do Rakouska ještě není definitivní. „Se Zapletalem si ještě sedneme, naopak s Luborem Knappem v další spolupráci pokračovat nebudeme,“ poznamenal sportovní ředitel Slezského FC Opava.

„Šanci porvat se o místo v kádru dostanou i naši odchovanci,“ doplnil.

Opava musí řešit změny vedle hráčského kádru i v realizačním týmu. Končí oblíbený masér Miroslav Rycka, který jde za prací do zahraničí. „Už jsem dlouho rozhodnut, že skončím. Čeká mě nová práce, změna prostředí,“ komentoval svůj odchod dlouholetý masér Opavy. Kdo ho nahradí, zatím jasno není. „Následující měsíc máme vyřešený, poté nastoupí k týmu stálý masér,“ řekl Kutty. Změna nastane i na postu vedoucího mužstva.

První přípravný zápas odehraje Opava v sobotu na hřišti za koupalištěm s týmem Ružomberku. Zápas má výkop v 11 hodin.