Po vyrovnaném průběhu museli nakonec hosté spolknout porážku 2:1. „Potřebovali jsme vyhrát. Liberec je totiž náš přímý konkurent v boji o záchranu,“ odhalil předzápasové ambice prezident Hlučína Milan Matýsek.

Úvod zápasu nabídl oboustranně velice vyrovnanou partii. Až deset minut před přestávkou domácím zle zatopila Lucka Hlavenková, její pokus však pouze orazítkoval břevno. Uběhlo několik minut a Slezané museli za promarněnou šanci pykat, když se Liberec po jedné akci prosadil. Druhá půle naznačovala, že by mohl přijít zvrat.

Hlučíňanky na soupeře tlačily a výsledkem této snahy byl gól ze 68. minuty. Hlavenková se prodrala do koncovky a obstřelila libereckou brankářku. V následujících chvílích sevřely hlučínské fotbalistky svého soupeře do kleští, v momentu, kdy se jejich ramena trochu otevřela, přišel pro hosty krutý trest.

Těsně před závěrečným hvizdem došlo na neshody v obraně slezského celku, kterých Liberec dokázal využít. V nastavení mohla nepříznivý stav změnit znovu Hlavenková, jíž vyslala výborně načasovanou přihrávkou do gólové příležitosti útočnice Křečková. Domácí gólmanka ale hlučínskou hráčku vychytala.

„Výkon našich děvčat se od ostatních zápasů lišil. Jako by na ně dolehla únava. Vyjížděli jsme totiž v neděli už okolo půl čtvrté ráno. Podle mého, kdybychom zahráli náš standard, Liberec bychom nejspíš porazili,“ zauvažoval nejvyšší představitel 1. DFC Hlučín Milan Matýsek.

Liberec - Hlučín 2:1 (1:0)

Branka Hlučína: 68. Hlavenková

Hlučín: Krömrová – K. Káňová, Sýkorová, Blahová, Steffková, Macháňová – Hlavenková, Schwarzerová, Antalíková – Mokrošová (82. Jarošová), Křečková.